Zavřít reklamu

Jak možná víte, Xiaomi v prosinci představilo novou vlajkovou řadu Xiaomi 12, skládající se ze tří modelů (v polovině března by řada měla být uvedena na mezinárodní trhy), mnoho fanoušků čínského smartphonového obra však čeká na skutečnou „vlajku“ jménem Xiaomi 12 Ultra, která by mohla konkurovat Samsungu Galaxy S22 Ultra. Nyní do éteru pronikly rendery její zadní strany.

Podle renderů, které pustil do oběhu známý čínský leaker Digital Chat Station, bude mít Xiaomi 12 Ultra vskutku masivní kruhový fotomodul (pokrývající zhruba třetinu zadní strany), v němž jsou k vidění tři čočky. Podle dřívějších úniků bude hlavní fotoaparát disponovat rozlišením 50 MPx a doplní jej 48MPx „širokáč“ a též 48MPx teleobjektiv s pětinásobným optickým zoomem. Spekuluje se také, že hlavní fotoaparát bude postaven na novém senzoru Sony IMX8xx.

„Supervlajka“ by jinak měla do vínku dostat příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1 Plus, minimálně 8 GB operační a alespoň 256 GB interní paměti, 120Hz displej (jeho velikost se pravděpodobně bude blížit sedmi palcům) a podle všeho se bude jako předchůdce nabízet ve dvou barvách, tedy bílé a černé (to koneckonců naznačují i rendery). Na scénu bude údajně uvedena až ve třetím letošním čtvrtletí.

Související články

Dnes nejčtenější

.