Zavřít reklamu

Na úterní jarní události pořádané společností Apple bylo oznámeno několik zajímavých novinek, jako například Mac Studio a jeho SoC čip M1 Ultra. Jiné, jako iPhone SE 3. generace a nové barevné varianty iPhonu 13 už ale byly o poznání méně zajímavé. Přesto si oficiální Twitter účet společnosti Samsung neodpustil do Applu trochu rýpnout.

„Ultra? Zelená? Dnes se cítíme upřímně polichoceni,“ zní příspěvek jasně odkazující na dvě novinky Applu. První směřuje právě k novému čipu M1 Ultra, který společnost představila spolu s počítačem Mac Studio, a který se skládá ze dvou čipů M1 Max. A jak známo, Apple prodává i své iPhony s přídomkem Max, takže to může vypadat, že jedna Ultra Samsungu (Galaxy S22) vydá za dva iPhony 13 Pro Max. V každém ohledu je ale označení „Ultra“ se Samsungem spjatá už poměrně dlouhou dobu, takže zde si Apple jednoznačně mohl sám naběhnout. Je ale pravděpodobné, že o tom takto vůbec neuvažoval.

Apple představil i nové barevné varianty iPhonů 13 a 13 Pro, kdy ty dostaly zelenou, respektive alpsky zelenou, barvu. Samsung ve svém portfoliu řady Galaxy S22 zelenou barvu právě také nabízí (v případě Galaxy S21 FE se jedná o olivovou barvu), a je pravda, že u svého vrcholného portfolia s ní přišel už na začátku února, takže tím Apple předběhl. Nyní to tedy může vypadat, že se ten po něm opičí. Pravda ale bude trošku někde jinde.

Když totiž Apple v roce 2019 představil první modely řady Pro, konkrétně to tedy byly iPhony 11 Pro a 11 Pro Max, disponovaly ty barevnou paletou v podobě stříbrné, vesmírně šedé, zlaté, a právě i půlnočně zelené barvě. Pod příspěvkem Samsungu jsou nicméně i tací, kteří zmiňují, že se zelenou Apple přišel už dokonce v roce 1998, a to při představení první počítače iMac. 

Dnes nejčtenější

.