Zavřít reklamu

Americká společnost Apple, tedy největší konkurent jihokorejského Samsungu na poli chytrých telefonů, včera pořádala svou jarní událost. Na té představila nejen výkonný desktop Mac Studio s patřičně drahým displejem, ale i iPad Air 5. generace, nové barvy řady iPhone 13 a právě i iPhone SE 3. generace. 

Apple přídomkem SE označuje ty iPhony, které mají být po jisté stránce sice výkonnostně na špici, jinak ale recykluje stará zařízení. V případě prvního iPhonu SE vycházel ten z předchozího iPhonu 6S, iPhone SE 2. generace představený v roce 2020 pak nesl design iPhonu 8, který společnost představila už v roce 2017. Smutné na tom je, že i telefon, který byl představen včera, tedy o 5 let déle, má pořád ten stejný design. Aby ale nebyl Apple za hlupáka, umí si to odůvodnit. Jedná se totiž o „ten ikonický a všemi milovaný“ design s tlačítkem plochy.

Novinky spočítáte na prstech jedné ruky 

iPhony SE 2. a 3. generace tak od sebe na první pohled pravděpodobně nerozeznáte. Je sice pravda, že černá se změnila na inkoustově černou barvu a bílá na hvězdně bílou, v případě (PRODUCT)RED červené se ale jedná o totožná zařízení. Něco málo se totiž měnilo jen v útrobách zařízení. V novince tak tepe aktuální čip A15 Bionic, který Apple používá i ve své vrcholné řadě iPhonů 13 Pro (Max). Výkonově tak novému iPhonu není skutečně co vytknout, případné majitele potěší i 5G a softwarové vylepšení fotoaparátu, který je pořád ten stejný 12MP s f/1,8. S lepším čipem narostla i výdrž, společnost uvádí, že má zařízení i nejodolnější přední i zadní sklo mezi smartphony.

Vyjma archaického vzhledu s mizerným LCD displejem o velikosti 4,7 palců je poněkud zarážející i samotná cena. Zařízení má být koncipováno jako levný iPhone s 5G. Jenže tento levný iPhone je dvakrát tak dražší jak nejlevnější smartphone Samsungu, který už 5G umí také. Řeč je o Galaxy A22 5G za 5 790 Kč, který nabízí 6,6“ a trojitý fotoaparát, kdy ten hlavní je 48MPx s f/1,8. Výkonem je iPhone samozřejmě dál, jenže také ve své 64GB paměťové variantě stojí 12 490 Kč. Za 128 GB zaplatíte 13 990 Kč, za 256 GB pak 16 990 Kč. Kdyby Apple alespoň reinkarnoval iPhone XR, byla by situace jednoduše jiná a měli bychom zde super zajímavé zařízení. Takhle je to ale spíše k smíchu. Nebo možná k pláči. 

Nový iPhone SE 3. generace můžete koupit zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.