Zavřít reklamu

Jedním z letošních nejočekávanějších smartphonů Samsungu pro střední třídu je zcela jistě Galaxy A53 5G. Díky četným únikům o něm víme prakticky vše. Telefon by měl být představen již velmi brzy, o čemž svědčí i to, že nyní do éteru pronikly jeho oficiální tapety.

Konkrétně uniklo 14 statických a jeden živý wallpaper. Motivem statických obrázků jsou pestrobarevné geometrické a organické tvary a živá tapeta má dobře známou animaci tekoucího barevného písku, kterou Samsung ve svých zařízeních používá již několik let. Tapety můžete stahovat zde.

Galaxy A53 5G bude podle všeho vybaven Super AMOLED displejem s velikostí 6,5 palců, rozlišením 1080 x 2400 px a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pohánět jej prý bude čipset Exynos 1280, kterému by mělo sekundovat 6, 8 nebo 12 GB operační a až 256 GB interní paměti.

Fotoaparát by měl disponovat rozlišením 64, 12, 5 a 5 MPx, přičemž první prý bude mít optickou stabilizaci obrazu, druhý bude zřejmě „širokáč“, třetí by měl sloužit jako makro kamera a čtvrtý plnit funkci snímače hloubky ostrosti. Hlavní fotoaparát bude údajně umět natáčet videa v rozlišení až 8K při 24 fps nebo 4K v 60 snímcích za sekundu, což by bylo v rámci střední třídy něco nevídaného. Přední fotoaparát by měl mít rozlišení 32 MPx.

Součástí výbavy má být v displeji zabudovaná čtečka otisků prstů, stereo reproduktory s podporou standardu Dolby Atmos a NFC, zřejmě se však budeme muset rozloučit s 3,5mm jackem. Baterie má mít kapacitu 5000 mAh a podporovat 25W rychlé nabíjení. Operačním systémem bude s největší pravděpodobností Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Představení Galaxy A53 5G se podle všeho odehraje ještě tento měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.