Zavřít reklamu

Samsung, přesněji řečeno jeho nejvýznamnější divize Samsung Electronics, se podle všeho stala cílem hackerského útoku, při němž mělo dojít k úniku velkého množství důvěrných dat. K útoku se přihlásila hackerská skupina Lapsus$.

Ven se konkrétně měl dostat zdrojový kód bootloaderu pro všechna nedávno představená zařízení Samsungu, algoritmy pro veškeré biometrické odemykací operace, zdrojový kód pro aktivační servery korejského obra, úplný zdrojový kód pro technologie používané k ověřování účtů Samsungu, zdrojový kód pro hardwarovou kryptografii a kontrolu přístupu nebo tajný zdrojový kód společnosti Qualcomm, která Samsungu dodává mobilní čipsety. Celkem mělo uniknout téměř 200 GB důvěrných dat. Ta skupina podle svých slov rozdělila do tří komprimovaných souborů, které jsou nyní na internetu dostupné ve formě torrentu.

Pokud je vám jméno hackerské skupiny Lapsus$ povědomé, nemýlíte se. Stejní hackeři totiž nedávno napadli giganta v oblasti grafických karet společnost Nvidia, které odcizili téměř 1 TB dat. Skupina po ní mimo jiné požadovala, aby na svých „grafikách“ vypnula funkci LHR (lite hash rate), aby se naplno odemkl jejich potenciál pro těžbu kryptoměn. Jestli něco požaduje i po Samsungu, není v tuto chvíli známo. Společnost se k incidentu zatím nevyjádřila.

Související články

Dnes nejčtenější

.