Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, Samsung by měl již brzy představit další smartphone střední třídy Galaxy A53 5G. Nyní vyšlo najevo, že chystaný nástupce velmi úspěšného loňského modelu Galaxy A52 (5G) by měl oproti konkurenčním telefonům střední třídy nabídnout významnou výhodu, a to nikoli v oblasti hardwaru.

Podle informací webu SamMobile je pravděpodobné, že Galaxy A53 5G bude prvním smartphonem Samsungu pro střední třídu, který bude zahrnut do slibu korejského obra o čtyřech generacích Androidu. V současnosti společnost modelům řad Galaxy A5x a Galaxy A7x slibuje tři roky aktualizací operačního systému. Pro srovnání – např. Xiaomi a Oppo nabízejí jeden až tři roky aktualizací Androidu, Google, Vivo a Realme pak tři roky. Při současné obrovské konkurenci v segmentu střední třídy by tak čtyřletá systémová podpora mohla být pro Galaxy A53 5G klíčovou výhodou.

Galaxy A53 5G bude podle dostupných úniků disponovat Super AMOLED displejem s velikostí 6,52 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, novým čipem Exynos 1200, až 12 GB operační paměti a 256 GB interní paměti, 64MPx hlavním fotoaparátem, poddisplejovou čtečkou otisků prstů a baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. Softwarově jej bude podle všeho pohánět Android 12 (zřejmě s nadstavbou One UI 4.1). V Evropě se bude údajně prodávat o něco dráž než jeho předchůdce. Uveden na scénu bude s největší pravděpodobností ještě v březnu či příští měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.