Zavřít reklamu

Před půl dekádou byly hlavními protivníky Samsungu v oblasti chytrých telefonů společnosti HTC a LG. Na to, jak korejskému obrovi dříve zatápěly, však nyní mohou tyto značky jen vzpomínat, druhá zmíněná dokonce před rokem svou smartphonovou divizi uzavřela. HTC se však nevzdává a chystá návrat do „velké ligy“, alespoň tedy podle nových zpráv z Tchaj-wanu.

Podle tamního webu DigiTimes, který cituje server SamMobile, plánuje HTC uvést na scénu po téměř čtyřech letech novou vlajkovou loď. Má být úzce provázána s jeho zařízeními pro virtuální a rozšířenou realitu a stát se součástí jeho metaverse portfolia. Pokud to nevíte, HTC Vive je jedním z nejprodávanějších VR headsetů na světě.

O novém smartphonu tchajwanského výrobce toho v tuto chvíli není více známo. Vzhledem k tomu, že má fungovat s VR a AR headsety, tak můžeme očekávat, že jej bude pohánět vlajkový čipset. Možná se dočkáme i výkonné fotosestavy, kvalitního displeje či nejnovějšího Androidu. Že by se však mohl stát vážným konkurentem pro řadu Galaxy S22 či vlajkové lodě jiných smartphonových gigantů, není příliš pravděpodobné, a to už kvůli tomu, že HTC již před několika lety prodalo většinu své mobilní divize Googlu.

Související články

Dnes nejčtenější

.