Zavřít reklamu

Apple nám u jeho iPhonů zavedl poměrně rozporuplný trend, kdy z jejich balení odstranil nabíjecí adaptér. Vše ve víru zelenější planety, a i když se mu za to ostatní vysmívali, tak jej mnozí alespoň v případě svého vrcholného portfolia nakonec následovali. Samsung však nyní upraví i obsah balení smartphonů nižší třídy. 

Psal se rok 2020 a Apple představil řadu iPhonů 12, která jako první nabíjecí adaptér ve svém balení postrádala. Když o několik málo měsíců později přišla řada telefonů Galaxy S21, ani ona už přibalenou nabíječkou nedisponovala. Stejná situace následovala i s dalšími generacemi, tedy iPhony 13 i Galaxy S22, u kterých nabíječku v jejich balení také nenajdete (stejně jako v řadách Galaxy Z). Apple ji dokonce odstranil i u balení starších modelů, které měl a má v nabídce.

Stejně jako Apple, tak i Samsung tvrdil, že jde o udržitelnost, méně CO2 v ovzduší atd. Samozřejmě jde ale i o peníze. Nyní se tak zdá, že Samsung dokonce uvažuje o odstranění nabíječek i ze svých cenově o poznání dostupnějších zařízení. Magazínu SamMobile totiž prodejci mobilních telefonů v Evropě potvrdili, že nově představené modely Galaxy A13 a Galaxy A23 budou již toto příslušenství ve své krabičce skutečně postrádat.

Společnost Samsung to zatím oficiálně nepotvrdila, ale není těžké připustit, že to může být skutečně pravda. Následky už navíc také nemusí být nijak kritické. Zákazníkům nezbude nic jiného než se s tímto faktem prostě smířit, a buď nadále používat své stávající příslušenství, nebo si jej koupit zvlášť. Rozhodující faktor pro nebo proti koupi telefonu to určitě nebude. Společnosti to navíc umožní zvýšit si marži na těchto cenově dostupných telefonech, protože zlevnění se oproti předchozí generaci neočekává.

Jednou stejně přijde doba, kdy nebude adaptér přibalován už k žádnému smartphonu, a dá se předpokládat, že zmizí i samotný napájecí kabel. Ostatně jak vy se k tomuto kroku výrobců mobilních telefonů stavíte? Vadí vám, že už adaptér u daných modelů smartphonů nenajdete? Podělte se o své názory v komentářích.

Uvedené novinky bude možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.