Zavřít reklamu

Jednou z novinek modelů Galaxy S22+ a S22 Ultra je podpora rychlého 45W nabíjení. Analýza rychlostí však naznačuje, že navýšení výkonu a tím i rychlosti samotného nabíjení vlastně nepřináší žádnou extra výhodu. 

Samsung nejen na svých webových stránkách, ale také v některých reklamách, uvádí, že Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra lze nabíjet rychlostí 45 W. To samozřejmě aniž byste v jejich balení našli příslušný adaptér, který by vám tuto rychlost umožňoval využít. Letos byly adaptéry dokonce odstraněny i z balení celé řady Galaxy Tab S8. Redaktoři z GSMAreny se na nové nabíjení telefonů Galaxy podívali poněkud blíže a zjistili docela překvapivé výsledky. Ukázalo se totiž, že u modelů Galaxy S22+ a S22 Ultra nemá vlastně nabíjení při 45 W žádný významný přínos.

baterie

Při 30minutovém testu nabíjení se model Galaxy S22+ připojený k 25W nabíječce nabil z nuly na 62 %. Připojením ke 45W nabíječce však dosáhl za stejnou dobu jen na 64 %. Galaxy S22 Ultra se v prvním případě nabil z 0 % na 61 %, ale jen na 60 % v případě použití 45W nabíječky. Na 65W nabíječce se pak nabíjel o něco málo rychleji a dosáhl na 65 %. Tyto výsledky jsou obzvláště zajímavé vzhledem k tomu, že Galaxy S22+ má ve srovnání s modelem Ultra menší baterii.

baterie

Když se podíváte na celkovou dobu nabíjení, tak ani v ní prakticky není nějaký rozdíl. Galaxy S22 Ultra se na 45W nabíječce nabil z 0 % na 100 % za 59 minut, S22+ se při použití stejného adaptéru nabil na 100 % za 61 minut. Při přechodu na 25W nabíječku trvalo plné nabití modelu S22 Ultra 64 minut, zatímco modelu S22+ 62 minut. Při použití 65W nabíječky to modelu Galaxy S22 Ultra trvalo k jeho plnému nabití 62 minut.

Závěr, který lze z těchto výsledků vyvodit, je poměrně jasný. Přestože společnost Samsung tvrdí, že tyto telefony lze nabíjet výkonem 45 W, na rychlost samotného nabíjení to nemá ve srovnání s 25W nabíjením žádný významný vliv, a to ani v krátkých intervalech. Neznáme sice, jaké byly k nabíjení použité kabely, ale je to jen detail, který by s výsledky neměl nějak razantně zamával.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.