Zavřít reklamu

V dnešním díle seriálu o aplikacích, které byste neměli minout, se zaměříme na „appky“, jež vám umožní sdílet fotografie s vašimi přáteli a nejbližšími. Které jsou podle nás ty, se kterými v této oblasti nešlápnete vedle?

Fotky Google

První tip není nikterak překvapivý, jsou jím Fotky Google. Populární aplikace nabízí pro vaše fotky i videa 15 GB bezplatného cloudového prostoru a funkce jako sdílená alba, automatické výtvory, pokročilé možnosti úprav, rychlé a výkonné vyhledávání, fotoknihy nebo sdílené knihovny (poslední zmíněná vám umožní dát přístup ke všem vašim fotografiím člověku, kterému důvěřujete). Pokud by vám zmíněných 15 GB prostoru nestačilo, lze jej rozšířit zakoupením předplatného.

Stažení v Google Play

Instagram

Naším druhým tipem je populární sociální síť Instagram, která je pro sdílení fotografií (a videí) přímo určena. Aplikace uživatelům umožňuje upravit si pořízené snímky pomocí řady filtrů a sdílet je veřejně i soukromě (výchozí nastavení je veřejné; soukromě je lze sdílet prostřednictvím funkce Instagram Direct). Aplikace je zdarma a obsahuje reklamy a nabídku in-app nákupů.

Stažení v Google Play

Imgur

Dalším tipem je aplikace Imgur, která je nejoblíbenější „appkou“ na sdílení fotek mezi uživateli platformy Reddit. Důvod je jednoduchý – aplikace se nabízí zdarma a je snadná na používání. Jednoduše vyberte snímek nebo obrázek, který chcete nahrát, nahrajte jej a aplikace poté vytvoří odkaz (s neomezenou platností) pro snadné sdílení na sociálních sítích.

Stažení v Google Play

500px 

Aplikace 500px je z trochu jiného soudku. Umožňuje totiž sdílet vaše fotografie s miliony fotografů po celém světě a budovat si vlastní značku. Je tedy určena především pro aspirující profesionální fotografy (o tom koneckonců svědčí i možnost dostat za fotografie zaplaceno). Funguje také jako služba ve stylu sociálních médií. Dostanete profil, v rámci něhož můžete nahrávat svou práci. Vaše dílo může také dostat licenci, která je ochrání před krádeží. Aplikace se v základu nabízí zdarma (s reklamami), za pokročilejší funkce (a fungování bez reklam) se platí předplatné (měsíčně 6,49 dolarů a ročně 35,93 dolarů neboli zhruba 141 a 776 korun).

Stažení v Google Play

Discord

Věděli jste, že Discord není jen populární chatovací aplikací v rámci různých komunit, ale že umožňuje také sdílet fotografie? Je možné si vytvořit celý kanál jen pro fotky, sdílet je zde a sledovat, kdo je sdílel a kdy. Za zmínku stojí, že obrázky větší než 8 MB aplikace komprimuje, tento limit je však možné odstranit zakoupením předplatného Discord Nitro, které vyjde na 9,99 dolarů měsíčně (asi 216 korun).

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.