Zavřít reklamu

V Google Play najdete skutečné množství jednoduchých bezplatných ale i placených aplikací, které vám poskytnou funkci vodováhy a další různá měření. I když jsou tyto tituly obvykle poměrně nenáročné na úložiště, jste-li někde mimo dosah Wi-Fi a máte malý FUP, nemusí být ideální si titul na mobilních datech stahovat. Je zde ale jednoduché řešení v podobě vyhledávače.

Ano, až tak je to jednoduché. Stačí spustit webový prohlížeč, tedy třeba Google Chrome, a do hledání zadat heslo „vodováha“. Následně se vám zobrazí malý zelený widget se žlutou „bublinou“. Podle toho, jak své zařízení naklápíte, tak se bublina po ploše pohybuje a je vám zde ve stupních ukazován i sklon. Funguje to nejen, když telefon položíte na nějakou plochu (zde pozor na výstupy fotoaparátu), ale i v režimu na výšku či na šířku.

Rozhodně to ale není jediný nástroj, který vám Google ve svém vyhledávači poskytuje. Stačí si totiž rozkliknout šipku níže, a zobrazí se vám zde další miniaplikace. Ty jsou děleny do dvou záložek, a to Hry a hračky a Nástroje. V prvním řečeném najdete třeba Hada, PAC-MANa, Solitaire, Hledání min, Piškvorky a další. Nabídka nástrojů vám pak umožní hodit si mincí nebo kostkou, poskytne kalkulačku, metronom atd.

Těchto nástrojů využijete spíše v takovém případě, kdy nemáte nainstalovanou lepší alternativu, ale i když se nacházíte v prohlížeči a potřebujete udělat třeba jen jednoduchý výpočet. Nemusíte tak hledat specializovanou aplikaci v menu. Hod kostkou se pak samozřejmě hodí, pokud tu fyzickou ztratíte, v době elektronických plateb má pak využití právě i hod mincí, když se nemůžete rozhodnout pro jednu nebo druhou variantu. Funguje to nejen na Androidu, ale i v iPhonech a jejich iOS. Nemusíte také psát jen heslo vodováha, ale právě třeba i kalkulačka a další. 

Dnes nejčtenější

.