Zavřít reklamu

S řadou Galaxy S22 představil Samsung také několik vylepšení kvalit jejich fotoaparátů a ostatně i doprovodného softwaru. Jedním z takových vylepšení je i možnost mazat nežádoucí stíny a odrazy z fotografií pomocí vestavené aplikace Galerie. Tyto funkce navíc nyní dostávají další modely telefonů Galaxy. 

Právě dnes je den zahájení prodeje první novinky z řady Galaxy S22, tedy největšího modelu Ultra. Protože už se tedy začne i One UI 4.1 dostávat mezi množství uživatelů, uvolnil Samsung jednu novinku i ostatním, kteří na nejnovější stroje zatím přesedlat nechtějí. Jedná se o majitele zařízení modelů Galaxy Z Fold, Z Flip, předchozí řady S ale i Note se systémem Android 12 a nadstavbou One UI 4.0. Není však vyloučeno, že se dočkají i některé modely řady Galaxy A.

Chcete-li tyto nové funkce používat, zavítejte do Galaxy Storu, kde si aktualizujte aplikaci Photo Editor. Jedná se o editační nadstavbu pro klasickou aplikaci Galerie, takže její samostatnou ikonu v rámci prostředí nehledejte. Následně je nutné nové doplňky aktivovat. Otevřete tedy fotografii, kterou chcete upravit a klikněte na ikonu tužky. Následně vyberte v pravém dolním rohu nabídku tří teček, ve které zvolte nabídku Labs a zkontrolujte, jestli máte mazání stínů a mazání objektů zapnuté. Pokud ano, stačí už jen opět pod volbou tří teček vybrat funkci Mazání objektů.

To, že jsou funkce dostupné v nabídce Labs, značí, že jsou pořád ve fázi beta testování. Můžete se tedy setkat s jejich ne úplně korektním chováním, nebo nemusí výsledky vypadat přesně tak, jak doufáte. Budoucí aktualizace ale jistě přinesou postupné odladění obou možností, kdy alespoň ta s odlesky pracuje poměrně spolehlivě již nyní. 

Související články

Dnes nejčtenější

.