Zavřít reklamu

Populární chatovací platforma Signal vyvrátila spekulace, které kolovaly posledních několik dní na různých sociálních sítích, že byla napadeny hackery. Podle ní k ničemu takovému nedošlo a data uživatelů jsou v bezpečí.

V příspěvku na Twitteru Signal uvedl, že ví o zvěstech, že jej napadli hackeři, a ujistil, že jsou tyto „drby“ falešné a že platforma žádný hackerský útok nezaznamenala. I když toto oznámení Signal zveřejnil na Twitteru, je si podle svých slov vědom, že tyto spekulace se šíří i v jiných sociálních médiích.

Podle platformy jsou spekulace o napadení hackery součástí „koordinované dezinformační kampaně“, která má za cíl „přesvědčit lidi, aby používali méně bezpečné alternativy“. Konkrétnější však nebyla. Signal dodal, že ve východní Evropě zaznamenal nárůst používání, a naznačil, že fámy o hackerském útoku se pravděpodobně začaly šířit právě kvůli tomu.

Platforma používá k ochraně odesílaných zpráv koncové šifrování. To znamená, že zprávy, které uživatel odešle, jsou viditelné pouze jemu a tomu, kdo je přijímá. Pokud chce někdo takové zprávy špehovat, uvidí pouze nesrozumitelnou kombinaci textu a symbolů.

Související články

Dnes nejčtenější

.