Zavřít reklamu

Je všeobecně známo, že Apple je jedním z největších zákazníků displejové divize jihokorejské společnosti Samsung Display. Její produkty se nacházejí v mnoha špičkových iPhonech i některých iPadech. Nyní to vypadá, že Samsung Display pro cupertinského technologického giganta vyvíjí zcela nový typ OLED panelů.

Podle informací korejského webu The Elec pracuje Samsung Display na nových OLED panelech s dvouvrstvou tandemovou strukturou, kde panel má dvě emisní vrstvy. Takovýto panel má oproti tomu s tradiční jednovrstvou strukturou dvě zásadní výhody – umožňuje téměř dvakrát tak vysoký jas a má zhruba čtyřikrát delší životnost.

Nové OLED panely mají najít své místo v budoucích iPadech, iMacích a MacBoocích, konkrétně tedy těch, které mají dorazit v roce 2024 nebo 2025. Web se také zmiňuje o jejich použití v automobilovém průmyslu, což naznačuje, že by je mohly používat autonomní vozidla. Sériová výroba nových panelů, které prý ponesou označení T, má začít příští rok. Za zmínku též stojí, že jeden z těchto panelů by měla jako první používat největší divize Samsungu Samsung Electronics, což znamená, že by jím mohl disponovat budoucí smartphone řady Galaxy S nebo tablet řady Galaxy Tab S.

Související články

Dnes nejčtenější

.