Zavřít reklamu

V roce 2017 šokoval Apple tím, že na trh uvedl vůbec první chytrý telefon na světě, jehož částka přesahovala 1 000 dolarů. Jednalo se samozřejmě o iPhone X. A jak to tak už bývá, když konkurence viděla, že může, zdražila také. V dnešní době je tak tato hranice už běžná, protože určité modely atakují dokonce částku 1500 dolarů. Chcete si ale koupit Galaxy S22? Tak na něho budete v tuzemsku vydělávat 17 dní. 

Moneysupermarket udělal cenovou analýzu a určil dostupnost modelu Galaxy S22 podle jednotlivých zemí světa. Nejhůře dopadl Egypt, kde stojí základní model 1 028 dolarů, což je skoro o 200 dolarů více než je oficiální stanovená cena telefonu. Egypťané tak na nový telefon Samsungu musí pracovat tři a půl měsíce, tedy nějakých 1 095 hodin. Nijak dobře si nevede ani Ukrajina, Filipíny, Indonésie nebo Maroko.

prodeje

Naopak nejkratší čas pracují na nový Galaxy S22 ve Švýcarsku, a to jen 4 dny (34 hodin). V Lucembursku to trvá o den déle, jen 6 dní pak musí na nový telefon Samsungu pracovat průměrný obyvatel USA s průměrným tamním platem. Česká republika patří do středu žebříčku, kdy na nový smartphone Galaxy S22 musíme pracovat 17 dní, tedy nějakých 140 hodin. Slováci požadované finance vydělají za 28 dní, tedy 238 hodin. Poláci jsou na tom ještě hůře a musí se snažit už skoro měsíc, tedy 30 dní odpovídajícím 250 hodinám.

Je samozřejmé, že výše uvedené údaje vycházejí z průměru a ekonomické situace v dané zemi. V podobných žebříčcích se Švýcarsko na předních příčkách umisťuje poměrně pravidelně. U nás aktuálně stojí základní Samsung Galaxy S22 ve své 128GB paměťové variantě 21 990 Kč.

Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.