Zavřít reklamu

Světově populární aplikace na tvorbu krátkých videí TikTok chce podle všeho „lézt do zelí“ videoplatformě YouTube. Tvůrci totiž nyní mohou natáčet videa dlouhá až 10 minut.

Změna je to skutečně významná, protože dosud mohli tvůrci natáčet maximálně tříminutová videa. Původně byl však limit pouze minutový, až trojnásobně dlouhá videa bylo možné nahrávat teprve od loňského července.

Nejsme si tak úplně jistí, jestli s 10minutovým maximálním limitem můžeme TikTok stále nazývat aplikací na tvorbu krátkých videí, každopádně s delšími možnostmi nahrávání, které mají tvůrci nově k dispozici, budou mít nyní uživatelé důvod trávit v aplikaci ještě více času. Podle deníku The Wall Street Journal, který se odvolává na nejmenované lidi mající blízko k tvůrci aplikace, společnosti ByteDance, TikTok loni na reklamě vydělal 4 miliardy dolarů (přes 89 mld. korun).

TikTok má momentálně přes miliardu měsíčně aktivních uživatelů, kteří dostávají krátká videa, jež jsou odesílána do jejich TikTok feedu pomocí algoritmu, a který slaďuje zájmy uživatelů s předměty videí. Pokud chce TikTok novou změnou skutečně vyzvat YouTube, má před sebou každopádně ještě hodně dlouhou cestu, aby se globálně populární videoplatformě v příjmech z reklamy přiblížil. Ta totiž na reklamě v loňském roce utržila 28,8 mld. dolarů (asi 646 mld. korun), tedy více než sedmkrát tolik.

Související články

Dnes nejčtenější

.