Zavřít reklamu

Absence uvedení nového modelu řady Galaxy Note v loňském roce a potvrzení faktu, že řada vlastně již neexistuje samotným šéfem společnosti Samsung TM Rohem, mohla fanoušky těchto modelů rozesmutnit. Ve světle aktuální situace však nemusí být tato zpráva úplně tak špatná, protože je zde vlastně jeden pozitivní příslib – i když s jiným jménem, každý rok bude nyní na trh uvedena alternativa Notu, jen se bude jmenovat Galaxy S Ultra. 

Rozhodnutí společnosti Samsung ukončit řadu Galaxy Note nebylo a ani nyní není nijak překvapivé, a to i vzhledem k pozoruhodně marginálním rozdílům mezi telefony Galaxy S a Galaxy Note v průběhu let. Navíc právě Galaxy Note mohl ubírat na počtech prodaných skládacích telefonů, které Samsung uvádí na trh na přelomu srpna a září daného roku, a které mají nyní světu ukazovat technologický pokrok a náskok Samsungu. A ten samozřejmě potřebuje patřičné prodeje skládaček, aby se jimi mohl zcela logicky chlubit.

Tím se Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra staly posledními telefony svého druhu, respektive spíše jen posledními svého označení. Díky působivým specifikacím a závazku společnosti Samsung k dlouhodobé softwarové podpoře smartphonu jsou ale oba modely dobře použitelné i v dnešní době. První jmenovaný můžete v použitém stavu koupit už za cca 13 tisíc Kč, nový vás vyjde na 18 tisíc a může se tak jednat skutečně o zajímavou a dostupnou variantu, která navíc nabídne S Pen. Model Ultra pak stojí cca 17 500 Kč v případě používaného modelu, nový se ale pořád pohybuje kolem hranice 28 tisíc Kč, a to už se s ohledem na cenu nového Galaxy S22 Ultra příliš nevyplatí. 

Samsung Galaxy Note 2 a Galaxy Note 20 Ultra koupíte zde

Když se podíváte na řadu Galaxy S22, je zjevné, že rozdíly ve specifikacích jednotlivých modelů jsou poměrně značné. I když tedy došlo ke sloučení Notu s řadou S, je to pro fanoušky řady Note prakticky jen změna jména. Model Galaxy S22 Ultra je totiž více Note, než předchozí generace svého modelu. Je velice pravděpodobné, že společnost bude v tomto trendu pokračovat i u budoucích generací. Zákazník tak bude mít poměrně dobře na výběr, zda mu bude stačit smartphone (Galaxy S), Phablet (Galaxy S Ultra), nebo sáhne rovnou po tom nejvyšším modelu, po kterém může (Galaxy Z Fold).

Související články

Dnes nejčtenější

.