Zavřít reklamu

Právě dnes se spouští prodej nové vlajkové lodi na poli smartphonů společnosti Samsung, tedy telefonu Galaxy S22 Ultra. I když se jedná o nejvybavenější model řady, tak se na trh paradoxně dostává jako první. Jenže opravdu se vyplatí si pro něho ihned běžet do obchodu, nebo byste měli počkat spíše na distribuci modelu Galaxy S22+? Zde tak najdete 5 důvodů, proč nekupovat Galaxy S22 Ultra a raději počkat do 11. března, kdy začíná distribuce nižšího modelu. 

Design 

Pokud modely Galaxy S22 a S22+ vycházejí svým designem z předchozí generace, model Ultra je zcela jiný. Protože v něm společnost skloubila vzhled řady Note s tou řady S, máme zde zajímavý hybrid, který se zejména majitelům telefonů Galaxy S21 Ultra líbit ale nemusí, protože je přece jen hodně jiný. S tím se samozřejmě váže i velikost a váha, která může být už na hraně použitelnosti.

S Pen 

Právě z důvodu kombinace řad Galaxy Note a S je druhou největší změnou u modelu S22 Ultra integrace pera S Pen přímo do těla telefonu. Pokud jste však dosud neměli s podobným příslušenstvím co dočinění, nebude vás jeho přítomnost sice nijak obtěžovat, protože pero je příkladně v těle zařízení ukryto, ale může vám vadit, že je kvůli němu zařízení větší a baterie naopak menší. V modelu Galaxy S22+ žádné takové kompromisy nenajdete.

Fotoaparáty 

Jste-li běžným uživatelem mobilního telefonu, který s ním ale rád fotí, určitě model Ultra nepotřebujete. Jeho soustava fotoaparátů je sice impozantní, ale musíte k ní přistupovat tak, že víte, co od ní chcete. Zejména potenciál 10násobného zoomu využijete pravděpodobně málokdy a může zde být vlastně jen do počtu, kdežto ten trojnásobný v modelu Galaxy S22+ se jeví jako ideální cesta, a to nejen svými schopnostmi ale i výsledky (stejný je však obsažen i v modelu Ultra). Protože máme model S22+ k testování, tak víme, že jednoduše i tak do fotografické špičky prostě patří.

Stejné parametry 

Oba modely spolu sdílejí stejné prvky a funkce, které kdyby byly rozdílné, byl by výběr možná jednodušší. Oba telefony tak pohání stejný čipset Exynos 2200, oba telefony mají v základu 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště, oba telefony mají stejný maximální jas jejich displeje, který dosahuje až 1750 nitů a obnovovací frekvenci 120 Hz (Ultra zde však vede v té minimální, kdy nabízí 1 Hz a model Plus 48 Hz), oba telefony také nabízejí rychlé 45W nabíjení, oba také jedou na Androidu 12 s nadstavbou One UI 4.1.

Cena 

Tím, že je model Galaxy S22 Ultra vybavenější, je samozřejmě také dražší. Jenže pokud nevyužijete všech jeho funkcí, je vlastně zbytečné si za ně připlácet. Proto můžete volit rozumem a ušetřit nemalé finanční prostředky za to, co vlastně nevyužijete. Cena modelu Ultra startuje na částce 31 990 Kč za 128GB úložiště, kdežto stejná velikost interní paměti u modelu Galaxy S22+ vás vyjde na 26 990 Kč. Jistě najdete, kde těch 5 tisíc investujete lépe.

Nově představené Samsung produkty je možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.