Zavřít reklamu

Samsung je poměrně chválen za četnost vydávání svých bezpečnostních aktualizací pro celý svůj rozsáhlý repertoár zařízení. Často tak navíc dělá dříve než sám Google. Jenže sám dodal na trh více jak 100 milionů zařízení s nepříjemnou bezpečnostní chybou, která mohla hackerům umožnit získat z nich citlivé informace. 

Přišli na to výzkumníci z izraelské univerzity v Tel Avivu. Ti zjistili, že několik modelů telefonů Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy S20 a Galaxy S21 neukládalo správně své kryptografické klíče, což hackerům umožňovalo extrahovat z nich uložené informace, které samozřejmě mohly obsahovat velice citlivé údaje, typicky hesla. Celá zpráva, která je však napsána velice technicky, popisuje, jak výzkumníci bezpečnostní opatření na zařízeních Samsungu obešli a přečíst si ji můžete zde.

Ve vzduchu však zůstává viset jedna důležitá otázka: Měli byste se tohoto obávat? Odpověď zní ne. Je tomu především proto, že samotné problémy v zabezpečení již byly společností Samsung opraveny, protože ta byla na problém upozorněna ihned po jeho zjištění. První oprava se začala šířit s bezpečnostní záplatou ze srpna 2021 a následná zranitelnost byla řešena záplatou z října loňského roku. Pokud však máte telefon Samsung, který jste delší dobu neaktualizovali, měli byste tak raději udělat. A to ať už vlastníte ten z řečené řady Galaxy S, nebo kterýkoli jiný. Bezpečnostní záplaty jednoduše zamezí útočníkům v přístupu k vašim datům.

Související články

Dnes nejčtenější

.