Zavřít reklamu

Nejnovější zpráva společnosti Canalys (přes The Elec), která se zabývá průzkumem trhu, přináší pozitivní zprávy pro skládací smartphony. Mimo jiné totiž uvádí i to, že dodávky skládacích zařízení by měly v příštích dvou letech překročit 30 milionů kusů. Hlavní podíl si z tohoto koláče samozřejmě ukousne ten největší jejich výrobce, tedy Samsung. 

Podle prognózy se očekává, že dodávky skládacích smartphonů se v příštích 2 letech zvýší o 53 % ročně. Abychom uvedli přesnější čísla, dodávky vzrostou z 8,9 milionu kusů v loňském roce (2021) na 31,85 milionu kusů v roce 2024.

Skládací zařízení tvořila v roce 2021 0,65 % celkových dodávek smartphonů 

Poté, co Samsung loni opustil řadu Galaxy Note, zaznamenaly jeho skládací telefony, tedy Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3, obrovský nárůst poptávky. Bylo tomu samozřejmě proto, že společnost ideálně vyvážila všechny potřebné funkce a vyrobila takové skládací telefony, které si úspěšně dokázaly získat důvěru mas, aby je bylo možné používat jako každodenní zařízení.

Podle posledních čísel činil v roce 2021 celosvětový objem dodávek chytrých telefonů 1,35 miliardy kusů, z čehož 0,65 % připadá na skládací zařízení. Očekává se, že nové skládací telefony Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4, budou uvedeny na trh někdy v létě. Předpokládá se také, že právě v půli roku budou své novinky představovat i jiné společnosti, jako Huawei, OPPO a Motorola, aby se na úspěchu Samsungu trochu přiživily. Je ale evidentní, že Samsung má se skládacími zařízeními nejdelší zkušenost, ze které bude také profitovat. Je totiž jedním z prvních výrobců, kteří v tak velkém měřítku uvedli skládací smartphony na trh. Tato výhoda prvního hráče mu zajišťuje, že bude tomuto lukrativnímu trhu i nadále dominovat.

Otázkou samozřejmě zůstává, kdy a jestli vůbec do tohoto rozjetého vlaku nastoupí i Apple. Ten by totiž mohl uvedenými čísly jasně zamávat. Jenže pro něho jsou ta stávající nezajímavá, a proto pořád spíše vyčkává, aby se svým řešením přišel až tehdy, kdy bude mít jistotu úspěchu. Ostatní mu totiž docela dobře dokážou potenciální zákazníky připravit. Více o tom, jestli je už čas na první skládací iPhone, se dočtete v samostatném článku.

Související články

Dnes nejčtenější

.