Zavřít reklamu

Na Unpacked 2022 představila společnost Samsung jedny ze svých dosud nejlíbivějších smartphonů Galaxy. Všechny tři modely využívají vysoce kvalitní materiály, jako jsou rámečky Armor Aluminum a přední a zadní panely Gorilla Glass Victus+. Vylepšovalo se ale po všech stránkách, tedy i uvnitř samotných telefonů. 

Jako první se už minulý týden rozebral Galaxy S22 (na videu níže), nyní jsou na řadě další dva modely. Jak Galaxy S22 tak i S22+ však uvnitř vypadají velmi podobně (ostatně jako zvenčí) a shodně podle magazínu PBKreview dosahují i totožného hodnocení opravitelnosti, tedy 7,5/10. Stejně jako základní model má i Galaxy S22+ parádní displej, který lze snadno v případě jeho poškození vyměnit. To ostatně platí u většiny vnitřních komponent – od reproduktorů až po dvouvrstvou desku plošných spojů. Vše je na svém místě upevněno jen za pomoci pentalobe šroubů, což usnadňuje celý proces demontáže a celkové opravy.

Jedinou výjimkou je zde bohužel baterie, která se skrývá pod mnoha součástmi, nejde se k ní rychle dostat, a navíc je lepená. To už je ale něco, co se tak nějak od telefonů značky prostě očekává, a také to snižuje celkové hodnocení opravitelnosti. Pro běžného zákazníka by to samozřejmě neměl být nějaký problém, ale pro servisního technika to může znamenat zbytečnou práci navíc, což se v konečném důsledku projeví i na ceně daného úkonu.

Na videu výše pak můžete vidět kompletní rozebrání telefonu Galaxy S22+ s tím, že zde uvidíte i ony „populární“ komponenty vyrobené z recyklovaných rybářských sítí. Níže naopak najdete rozborku Galaxy S22 Ultra. Vrcholný smartphonový model Samsungu je uvnitř trochu jiný, takže video nabízí bližší pohled na odlišnou jeho vnitřní konstrukci a vylepšený systém chlazení. I tak si ale tento model odnáší z testu stejné skóre, jako menší dva telefony řady, a to příjemných 7,5 z 10. Kdyby vás pak zajímalo, jak je na tom např. iPhone 13 Pro, tak ten si od iFixit vysloužil známku 6 z 10.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Dnes nejčtenější

.