Zavřít reklamu

Ohebný telefon Pixel Notepad (jde o neoficiální název) se v těchto dnech opět dostal do popředí zájmu, a to díky tweetu známého insidera v oblasti mobilních displejů Rosse Younga. Ten totiž na svém Twitteru zveřejnil, kdy bude první „skládačka“ Googlu s největší pravděpodobností uvedena na scénu.

Young ve svém nejnovějším tweetu uvedl, že „to vypadá“, že panely pro ohebný telefon amerického technologického obra se začnou vyrábět ve 3. kvartálu letošního roku a zařízení bude veřejnosti odhaleno v následujícím čtvrtletí, tedy v období od října do prosince.

Pixel_Fold_render

První skládací smartphone Googlu má podle všeho za sebou ne úplně hladký vývoj. Původně se mělo za to, že se bude jmenovat Pixel Fold, a loni v listopadu se v éteru objevily zprávy, že jej Google zrušil, protože se údajně obával, že zařízení nebude schopné konkurovat Samsungu Galaxy Z Fold3 (případně jeho zatím neoznámenému nástupci). Minulý měsíc se vynořily informace, že telefon žije a že byl přejmenován na Pixel Notepad (údajně proto, aby se předešlo možné záměně s řadou Galaxy Z Fold).

V lednu do éteru také pronikly zprávy, že Pixel Notepad bude stát 1 399 dolarů, což by bylo o 400 dolarů méně, než za kolik se v počátku prodával Galaxy Z Fold3. Telefon bude jinak podle dostupných úniků disponovat 7,6palcovým OLED displejem s technologií LTPO podporující variabilní obnovovací frekvenci s maximum 120 Hz, čipsetem Google Tensor, 12 GB operační paměti, dvojitým fotoaparátem s rozlišením 12,2 a 12 MPx, dvěma 8MPx předními kamerkami (jednou na vnitřním, druhou na vnějším displeji) a podporou 5G sítí.

Související články

Dnes nejčtenější

.