Zavřít reklamu

Jednou z věcí, která na události Galaxy Unpacked nepřekvapila, byly jasnější AMOLED displeje řady Galaxy S22. Spekulovalo se o nich totiž už v prosinci loňského roku a dnes tyto úniky společnost skutečně potvrdila. 

Řada Galaxy S22 má tedy skutečně jasnější obrazovky. Tedy ne tak docela. Modely Galaxy S22+ a S22 Ultra jsou skutečně vybaveny vylepšenými zobrazovacími panely, zatímco základní model Galaxy S22 si zachovává stejné úrovně maximálního jasu 1 000/1 300, jako tomu bylo u loňského Galaxy S21. Vyšší modely však mohou dosáhnout maximální hodnoty jasu až 1 750 nitů.

Jak bylo vysvětleno již v prosinci, této bezprecedentní úrovně „špičkového“ jasu lze dosáhnout pouze za určitých podmínek, například při zapnutém automatickém jasu. V manuálním režimu mohou uživatelé Galaxy S22+ a S22 Ultra využívat úroveň jasu „jen“ 1 200 nitů. Vysoká maximální úroveň jasu ale nemusí vždy zaručit nejlepší kvalitu obrazu. Může zde trpět reprodukce a přesnost barev.

1-12 Galaxy S22 Plus_Pet portrait_LI

Řada Galaxy S22 tyto problémy zmírňuje prostřednictvím technologie, kterou společnost nazývá Vision Booster. Jejím účelem je nejprve analyzovat úroveň jasu okolního prostředí a poté přemapovat tón obrazu a zároveň upravit jas obrazovky tak, aby byla zachována přesnost barev i ve velmi osvětlených oblastech. Toto duo smartphonů tak má nejen nejjasnější displej použitý v mobilních zařízeních, ale také využívají pokročilé technologie, která jim zajišťuje bezkonkurenční kvalitu obrazu za všech světelných podmínek. Zda to vše bude fungovat i v reálném světě, se samozřejmě teprve uvidí.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.