Zavřít reklamu

Globálně populární videoplatforma YouTube na svém blogu zveřejnila, jaké novinky od ní letos můžeme čekat. Jednou z nich bude funkce s názvem Shopping, tedy nakupování.

Funkce Shopping umožní uživatelům platformy kupovat si produkty přímo z jejich oblíbených kanálů (zřejmě prostřednictvím živých nákupních videí a videí vytvořených speciálně k nakupování). YouTube také v současnosti v některých kanálech testuje funkci dárkového členství, které účastníkům živého vysílání umožní zakoupit členství kanálu pro dalšího diváka.

Vzhledem k tomu, že videoplatforma chce, aby její tvůrci „mohli vždy dosáhnout svých nejambicióznějších kreativních cílů“, nabídne v příštích měsících u svých formátů Shorts, Live a VOD (video na vyžádání) více monetizačních možností. U prvně zmíněného poskytne tvůrce nové možnosti pro vytváření značkového obsahu v rámci platformy BrandConnect, zavede funkce financované fanoušky a umožní též uživatelům z těchto krátkých videí přímo nakupovat produkty. Kromě toho tento formát obdrží nové videoefekty, editační nástroje a další funkce, aby byl pro tvůrce ještě atraktivnější.

Aby YouTube povzbudilo tvůrce k vytváření ještě zajímavějšího obsahu, nabídne jim možnost „go live together“ (jít do vysílání spolu), a také přidá do Studia YouTube „nové postřehy“ (využije k tomu data z vyhledávače Googlu), aby tvůrcům sdělilo, co momentálně nejvíce „trenduje“.

Platforma již dříve uznala, že její diváci sledují YouTube videa čím dál více na svých televizorech. Proto chce uživatelům umožnit při sledování videí na jejich televizích používat telefony, aby mohli číst a psát komentáře a videa sdílet. Kdy přesně budou letos tato a výše zmíněné funkce oficiálně představeny, není v tuto chvíli známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.