Zavřít reklamu

Po uvedení aplikace Expert RAW pro Galaxy S21 Ultra v listopadu loňského roku plánuje Samsung poskytnout tuto aplikaci i na další svá zařízení. Podle příspěvku na oficiálním fóru společnosti bude totiž aplikace Expert RAW už od 25. února dostupná pro více zařízení Galaxy. Tehdy také aplikace přejde z beta do své stabilní verze. 

V příspěvku na fóru nebylo uvedeno nic konkrétního o tom, které telefony Samsung aplikaci Expert RAW dostanou, ale bylo upřesněno, že se na ni mohou těšit výhradně majitelé špičkových vlajkových modelů. Pokud se zde náhodou neorientujete, aplikace Expert RAW společnosti Samsung poskytuje uživatelům plnou kontrolu nad fotoaparátem zařízení, kterým mohl být zatím výhradně Galaxy S21 Ultra.

aplikace

Nyní se samozřejmě počítá i s Galaxy S22 Ultra, nicméně společnost by mohla podporu rozšířit o celou řadu S22 a přihodit k tomu minimálně Z Fold3, který spadá do vrcholného portfolia značky. Ze hry ale není ani Z Flip3 nebo Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 20 Ultra. Že by se dostalo např. na takový Galaxy A72 je spíše nepravděpodobné.

Focení v aplikaci Expert RAW nabízí širší dynamický rozsah a umožňuje vám tak zachytit mnohem více, od tmavých oblastí až po ty světlé, které se nacházejí na jedné scéně. Různé doplňkové funkce vám pak umožňují pořizovat jasnější a čistší snímky i za špatných světelných podmínek, zatímco funkce pro manuální ovládání (ISO, čas závěrky, EV, manuální zaostřování, vyvážení bílé atd.) vám umožní přímo ovládat fotoaparát tak, jak sami potřebujete. Fotografie se pak ukládají ve formátech JPEG i RAW, kdy formát RAW lze prohlížet a upravovat pomocí nejnovějších aplikací nebo softwaru podporujícího DNG.

Stažení aplikace z Galaxy Store

Související články

Dnes nejčtenější

.