Zavřít reklamu

Společnost Samsugn představila své vlajkové lodě mezi smartphony, které přinášejí špičkové fotoaparáty s inteligentním zpracováním obrazu, díky nimž se záběry z každodenního života promění v působivé dramatické scény. 

Vzhůru do noci 

Galaxy S22 i S22+ nabízejí fotografické zážitky na dosud nevídané úrovni a majitelé se o ně okamžitě můžou podělit s celým světem. S novými telefony lze mimo jiné bez problémů fotografovat i při nedostatku světla, klidně v noci. Mají o 23 % větší senzory než jejich předchůdci S21 a S21+ a do výbavy patří i převratná technologie Adaptive Pixel, díky níž se na snímač dostane víc světla, na fotografiích líp vyniknou detaily a barvy září i ve tmě.

Galaxy S22 i S22+ jsou vybaveny hlavním fotoaparátem s rozlišením 50 MPx, teleobjektivem se samostatným snímačem s 10 MPx a ultraširokým fotoaparátem s 12 MPx, což znamená maximální kvalitu v jakékoli situaci. Při natáčení videozáznamů s přáteli lze zase využít novou funkci Auto Framing, díky níž přístroj rozpozná a dokáže kontinuálně sledovat až deset lidí a automaticky na ně přeostřuje. Oba telefony kromě toho disponují vyspělou technologií VDIS, která minimalizuje vibrace – díky tomu se majitelé můžou těšit na plynulé a ostré záznamy i za chůze nebo z jedoucího vozidla. 

Tyto telefony jsou rovněž vybaveny nejmodernější technologií umělé inteligence, která posouvá fotografování a fotografie na vyšší úroveň. Nová funkce AI Stereo Depth Map usnadňuje především tvorbu portrétů – lidé na snímcích vypadají líp než kdykoli dřív, všechny detaily jsou díky sofistikovaným algoritmům dokonale zřetelné a ostré. A platí to nejen pro lidi, ale i pro domácí mazlíčky – nový portrétní režim se spolehlivě postará mimo jiné o to, aby se jejich srst neprolínala s pozadím.

Ultra je ještě dál 

S22 Ultra je vybavena snímačem s pixely o fyzické velikosti 2,4 um, největšími, jaké Samsung kdy použil. Snímač tak dokáže zachytit víc světla, a tím pádem i víc obrazových dat, takže je záznam jasný a plný detailů. Použité sklo Super Clear Glass navíc účinně brání přezáření při natáčení v noci a v protisvětle. I zde je přítomna funkce Auto Framing.

Velkou pozornost zasluhuje i mimořádně rozsáhlý zoom, umožňující až stonásobné přiblížení. Galaxy S22 Ultra ovšem nedisponuje jen nejvýkonnějším ze současných fotoaparátů v telefonech Samsung, ale také tím nejchytřejším. Fotoaparát nabízí celou řadu funkcí postavených na umělé inteligenci, například portrétní režim, a prakticky každý snímek či videozáznam vypadá jako z profesionální dílny. Inteligentní automatika se samozřejmě postará o všechna nastavení, takže se uživatel může soustředit jen na kompozici a motiv. 

Je úplně jedno, jestli s telefonem zachází naprostý amatér nebo zkušený fotograf – výsledky vždy obstojí i před přísně hodnotícím okem. Stejně jako modely Galaxy S22 and S22+ nabízí i Galaxy S22 Ultra exkluzivní přístup k aplikaci Expert RAW, což je vyspělý grafický program umožňující pokročilé úpravy a nastavení téměř jako s profesionální zrcadlovkou. Snímky lze ukládat v RAW formátu s hloubkou až 16 bit a následně je upravovat do posledního detailu. Podobně jako u regulérních vyspělých fotoaparátů můžete nastavovat citlivost či expoziční čas, měnit barevnou teplotu snímku pomocí vyvážení bílé nebo ručně ostřit přesně tam, kam potřebujete.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Dnes nejčtenější

.