Zavřít reklamu

Galaxy A51 je bezesporu jedním z nejlepších a nejúspěšnějších telefonů Samsungu pro střední třídu – nabídl excelentní mix specifikací a funkcí za více než přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že je tento smartphone přes dva roky starý, přišel čas, aby Samsung upravil jeho softwarovou podporu. Mnohé majitele tohoto telefonu však nová změna nepotěší.

Galaxy A51, který před pár dny obdržel únorovou bezpečnostní záplatu, bude nyní dostávat bezpečnostní aktualizace pouze dvakrát ročně, dosud to přitom bylo každé tři měsíce. Zajímavé je, že varianty s podporou 5G sítí se změna netýká, ta zůstává nadále ve čtvrtletním aktualizačním cyklu. Proč se Samsung takto rozhodl, neuvedl a velmi pravděpodobně ani neuvede, protože podobné změny v minulosti nikdy nekomentoval. V této souvislosti stojí za to připomenout, že korejský obr svým smartphonům poskytuje bezpečnostní aktualizace po dobu čtyř let (v měsíčním, čtvrtletním a půlročním cyklu). Galaxy A51 je tedy bude dostávat ještě zhruba dva roky.

Připomeňme ještě, že Galaxy A51 má v příštích týdnech dostat stabilní verzi z Androidu 12 vycházející nadstavby One UI 4.0. Telefon v budoucnu dostane ještě jeden velký systémový upgrade.

Související články

Dnes nejčtenější

.