Zavřít reklamu

Samsung svými ohebnými telefony, které zatím uvedl na trh, ukázal světu, že to s tímto smartphonovým segmentem myslí vážně. Koncem loňského roku se také „vytáhl“ s form faktory, které jsou s jeho ohebnými OLED displeji možné. Již nějakou dobu se též spekuluje o tom, že pracuje na ohebných noteboocích. Podle nejnovějších zpráv z Jižní Koreje by představení těchto unikátních zařízení nemuselo být daleko.

Podle korejského webu m.blog.naver, který cituje server SamMobile, Samsung pracuje na ohebných noteboocích s názvem Galaxy Book Fold. Chtěl by je prý uvést na trh již brzy, není však jasné, jestli se tak stane ještě letos. Společnost prý vyvíjí několik prototypů s úhlopříčkami 10, 14 a 17 palců. Již koncem loňského roku proběhly éterem zprávy, že Samsung pracuje na ohebném notebooku s názvem Galaxy Book Fold 17 (pravděpodobně jde o zmíněný prototyp s nejvyšší úhlopříčkou).

Korejský technologický obr se však údajně potýká s některými výrobními problémy, zejména v souvislosti s výtěžností těchto velkých ohebných panelů. Právě kvůli tomu je prý jejich uvedení na scénu v letošním roce nejisté. Samsung by nicméně podle některých hlasů mohl ohebný notebook formou upoutávky odhalit už dnes v rámci akce Galaxy Unpacked 2022 či v příštích měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.