Zavřít reklamu

Samsung na události Unpacked 2022 skutečně představí několik nových bezdrátových nabíječek. Tvrdí tak alespoň nový únik, který odhaluje jejich design na kvalitních tiskových renderech. Přesněji řečeno, o záměrech společnosti Samsung vydat novou bezdrátovou nabíječku jsme se dozvěděli již v prosinci, kdy zařízení nesoucí modelové číslo EP-P2400 schválila komise FCC. Nicméně pár hodin před akcí se ukazuje, že Samsung na ní nepředstaví jednu, ale hned dvě nové bezdrátové nabíječky. 

První je výše zmíněná EP-P2400 a druhá je známá pod modelovým číslem EP-P5400, kdy se jedná o Samsung Wireless Charger Duo pro bezdrátové nabíjení dvou zařízen ízároveň. Na pódiu budou nabíječky samozřejmě doprovázet řadu Galaxy S22, ale měly by být kompatibilní s celou řadou mobilních produktů Samsung, včetně Galaxy Watch 4 a starších modelů chytrých hodinek společnosti.

Nové nabíječky mají o poznání hranatější design než předchozí bezdrátová nabíjecí řešení od společnosti Samsung. A právě design pak možná představuje jeden z hlavních a jediných rozdílů mezi nimi a staršími modely. Standard bezdrátového nabíjení Qi je totiž stejný a kompatibilita se zařízeními se také nijak nezměnila. Na nabíječkách jsou také viditelné piktogramy, která zařízení umí nabíjet a popřípadě na jaké jejich straně.

Znamená to, že tyto podložky podporují všechny druhy zařízení, které disponují technologií bezdrátového Qi nabíjení. Maximální výkon 15 W však mohou údajně získat pouze zařízení Samsungu, běžný výkon je 7,5 W. Výkonnější bezdrátové nabíjení nemá u těchto novinek příliš smysl, protože se očekává, že řada Galaxy S22 právě více jak 15 W umět nebude. Unik nezmiňuje ani dostupnost nabíječek ani očekávané ceny.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.