Zavřít reklamu

Samsung představil softwarovou aktualizaci pro chytré hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic, díky níž mohou uživatelé lépe přizpůsobit vzhled hodinek vlastnímu vkusu a snáze plnit své cíle v oblasti zdraví a cvičení. Mnohé zdravotní a fitness funkce se dočkaly významných vylepšení – přibyl například intervalový trénink pro běžce a cyklisty, nový program pro lepší spánek nebo sofistikovaná analýza tělesné stavby. Pokud jde o personalizaci, jsou k dispozici nové ciferníky a také několik nových stylových řemínků.

„Dobře víme, co si majitelé chytrých hodinek přejí, a nová aktualizace dává uživatelům řady Galaxy Watch mnoho nových možností v oblasti wellness a cvičení,“ vysvětluje prezident a ředitel divize mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics TM Roh. „Hodinky Galaxy Watch4 pomáhají uživatelům plnit cíle týkající se zdraví a fitness a jsou důležitou součástí naší cesty k holistickému pojetí zdraví a osobní pohody skrze nové zážitky a inovace.“

Vylepšená funkce Body Composition neboli Složení těla poskytuje uživatelům podstatně víc informací o jejich zdravotním stavu a vývoji. Kromě stanovení nejrůznějších osobních cílů (hmotnost, procento tělesného tuku, množství kosterního svalstva apod.) můžete nyní v aplikaci Samsung Health dostávat tipy a rady pro lepší motivaci. Kromě toho najdete v aplikaci i detailní informace o tělesné stavbě prostřednictvím digitálního fitness programu Centr, za nímž stojí známý herec Chris Hemsworth. Všichni uživatelé Galaxy Watch4 navíc budou mít k dispozici třicetidenní bezplatný zkušební přístup k hlavní části programu Centr.

Je jedno, zda se chystáte na závody nebo se prostě jen chcete trochu hýbat – v každém případě jistě oceníte nový intervalový trénink pro běžce a cyklisty. Můžete si v něm nastavit počet a trvání jednotlivých cvičení, případně i vzdálenost, kterou chcete uběhnout nebo ujet. Hodinky Galaxy Watch4 se pak změní ve vašeho osobního trenéra a budou hlídat, zda své cíle plníte. Případně vám mohou samy předepsat tréninkový program, v němž se budou střídat intenzivnější a méně intenzivní části.

Běžcům toho nová aktualizace nabízí obzvláště mnoho, od rozcvičky před během až po odpočinek a regeneraci. Mohou si v reálném čase měřit stav kyslíku v krvi (v procentech VO2 max), aby měli vždy přehled, jakou zátěž na sebe právě kladou. Po doběhnutí jim hodinky na základě pocení při běhu poradí, kolik by toho měli vypít, aby nebyli dehydratovaní. Kromě toho hodinky cíleně měří, jak probíhá návrat srdeční činnosti do normálu, k čemuž se používají data generovaná dvě minuty po ukončení intenzivní zátěže.

Že hodinky Galaxy Watch4 spolehlivě měří spánek, jejich uživatelé vědí dávno. Nyní ovšem přibyla funkce Sleep Coaching, díky níž můžete své spací návyky ještě vylepšit. Program váš spánek vyhodnotí během dvou cyklů trvajících minimálně sedm dní a přidělí vám jeden z tzv. spánkových symbolů – zvíře, jemuž se svými návyky nejvíc podobáte. Následuje program trvající čtyři až pět týdnů, kdy vám hodinky budou radit, kdy si jít lehnout, automaticky vás budou odkazovat na odborné články, pomohou vám při meditaci a budou vám zasílat pravidelné zprávy, jak si se spaním vedete.

K dobrému spánku a odpočinku je zapotřebí klidné a tiché prostředí. Hodinky Galaxy Watch4 rozpoznají, že jejich majitel usnul, a automaticky vypnou světla propojená v systému Samsung SmartThings, aby uživatele nic nerušilo.

V kombinaci s vyspělou technologií BioActive Sensor a aplikací Samsung Health Monitor dokáží hodinky Galaxy Watch4 měřit krevní tlak i EKG, což dohromady umožňuje sledovat stav vlastní srdeční činnosti kdykoli a kdekoli. Od prvního uvedení na trh v roce 2020 se aplikace Samsung Health Monitor postupně dostala do 43 zemí po celém světě. V březnu přibude 11 dalších, např. Kanada, Vietnam nebo Jihoafrická republika.

S novou aktualizací pro Galaxy Watch4 přicházejí i další možnosti úpravy vzhledu hodinek. Uživatelé mají na výběr nové ciferníky s různými barvami a fonty, takže si hodinky můžete zcela přizpůsobit vlastní chuti a vkusu. Kromě toho jsou k dispozici nové řemínky v různých barvách, např. ve vínové nebo krémové.

V roce 2021 firmy Samsung a Google společně vyvinuly operační systém Wear OS Powered by Samsung, který umožňuje snadněji propojit zařízení s Androidem a umožňuje majitelům hodinek snadno využívat nejrůznější aplikace z obchodu Google Play (Google Maps, Google Pay, YouTube Music a další). Po další aplikaci budou uživatelé moci streamovat hudbu přes Wi-Fi nebo LTE z aplikace YouTube Music přímo na hodinkách Galaxy Watch4. Nebudou tedy k přehrávání vůbec potřebovat telefon a mohou si užívat poslech kdekoli v terénu.

Mezi další novinky, k nimž majitelé hodinek Galaxy Watch4 získají v následujících měsících přístup, patří systém Google Assistant, který přidá další možnosti hlasového ovládání vedle podobné služby Bixby. Už teď mohou majitelé hodinek instalovat oblíbené aplikace pro chytré telefony přímo do Galaxy Watch4 v jediném okně při úvodním nastavení, což výrazně usnadňuje práci s hodinkami a vylepšuje uživatelský zážitek.

Související články

Dnes nejčtenější

.