Zavřít reklamu

Hodinky Galaxy Watch4 a Watch4 Classic jsou jedinými chytrými hodinkami na trhu, které používají systém Wear OS. Jak to tak ale vypadá, tato exkluzivita jim bude brzy končit. Společnost Google totiž vyvíjí své první chytré hodinky s operačním systémem Wear OS 3, předběžně pojmenované Google Pixel Watch, které by podle nedávných zvěstí mohly přijít už 26. května.  

Systém Wear OS 3 je výsledkem společného úsilí společností Samsung a Google, proto je poměrně logické, že s nějakým vlastním řešením přijde i druhá jmenovaná společnost. Samsung předtím používal operační systém Tizen OS, od kterého ale nadobro upustil. Stojí za to připomenout, že Wear OS 3 pro řadu Galaxy Watch 4 má stále proprietární uživatelské rozhraní One UI. Jakmile tedy Google vydá své hodinky Pixel Watch, nebudou vypadat ani působit jako hodinky Samsungu. Jejich softwarové prostředí, ačkoli je v jádru podobné, se totiž bude značně lišit.

Co se pak designu týče, Pixel Watch by měly mít kulatý displej bez přítomnosti vnější lunety. První rendery zobrazují poměrně elegantní zařízení s řemínky v několika barvách. Oficialit bychom se mohli nejpravděpodobněji dočkat 26. května, tedy v den, na který by si podle prvních zvěstí měl Google plánovat svou událost I/O. Dokud však společnost neexpanduje se svou distribucí i na další trhy, nemá šanci dosáhnout většího prodejního úspěchu. Minimálně u nás totiž nemá oficiální zastoupení, takže i pokud by zde byly jeho chytré hodinky prodávány, byly by dováženy ze zahraničí. Ostatně stejně je tomu s ostatními jeho produkty, jako jsou telefony Pixel nebo chytré reproduktory Nest.

Cena může rozhodnout 

Samsung Galaxy Watch4 ve své 40mm variantě startují na 6 990 Kč, 44mm verze vyjde na 7 590 Kč. 42mm verze Galaxy Watch4 Classic pak začíná na částce 9 490 Kč. Očekává se, že by cena řešení Googlu měla kopírovat spíše základní verzi hodinek Galaxy Watch4, i když nevíme, jestli nenabídne více velikostních variant pouzder, jejich materiálů a ostatně i specifikací hodinek. Na ceně každopádně bude záležet více než hodně, protože společnost svým řešením půjde i přímo Apple Watch. Series 3 Apple prodává za od 5 490 Kč, verzi SE od 7 990 Kč a Series 7 od 10 990 Kč. 

Související články

Dnes nejčtenější

.