Zavřít reklamu

To, že bude nová vlajková loď společnosti na některých trzích poháněna nejnovějším SoC Exynos 2200 a na jiných Snapdragonem 8 Gen 1, jsme všichni věděli, ale že bude potřebovat přepracované chlazení, to jsme úplně netušili. Samsung jej však značně předělal a mělo by to mimo jiné napomoci i vyššímu výkonu. 

Galaxy S22 Ultra používá novou termální pastu, která je schopna přenášet teplo 3,5× efektivněji. Samsung ji nazývá „Gel-TIM“. Nad ní se nachází „Nano-TIM“, tedy součástka, která stíní elektromagnetické rušení. Také efektivněji přenáší teplo do odpařovací komory a je odolnější tlaku, než tomu je u podobných dříve používaných řešení.

Nový je i celkový design. „Parní komora” byla dříve jen na desce plošných spojů (PCB), ale nyní pokrývá širší plochu od aplikačního procesoru až po baterii, což samozřejmě zlepšuje přenos tepla. Je vyrobena z nerezové oceli s dvojitou vazbou, takže je také tenčí a celkově odolnější. Celé chladicí řešení je zakončeno širokým grafitovým plechem, který rozptyluje teplo od samotné komory.

Bude zajímavé sledovat, jak se toto všechno projeví v reálném používání. Lepší chlazení obvykle znamená, že může obsažená čipová sada pracovat na maximální výkon po delší dobu a jak známo, nejen čipové sady Exynos od Samsungu měly v této oblasti své nedostatky. Při velké zátěži se zahřívá prakticky každý smartphone, iPhony Applu nevyjímaje.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například na Alze

Související články

Dnes nejčtenější

.