Zavřít reklamu

Do oficiálního představení řady Galaxy S22 zbývá jeden den a my jsme si mysleli, že kvůli množství úniků víme o těchto telefonech už prakticky vše. Ten nejnovější nám však dává překvapivý pohled na nový příslib aktualizací, které si Samsung pro svou novou vlajkovou řadu chystá, a která by mohla dát na frak i takovému Pixelu 6. 

Tweet od BDTech odhaluje informace získané od známého leakera Evana Blasse (Evleaks). Sdílený snímek vypadá jako výňatek z tiskové zprávy a zmiňuje, že nadcházející vlajková řada obdrží čtyři aktualizace operačního systému a pět let bezpečnostních aktualizací. Působivé je také to, že Samsung zřejmě rozšíří tuto možnost i na loňskou řadu Galaxy S21 a své vrcholné skládací telefony, čímž ještě rozšíří svůj dosavadní slib tří aktualizací operačního systému a čtyř let bezpečnostních aktualizací.

S tímto typem podpory by mohl Samsung inspirovat i další OEM výrobce, zejména ty se smartphony poháněnými Snapdragonem 888. Tento nový příslib aktualizací samozřejmě ještě není oficiální a budeme si muset počkat, co společnost oznámí ve středu v rámci své události Galaxy Unpacked. Pokud k tomuto ale skutečně dojde, bude to mít jistě pozitivní ohlasy. Zařízení s Androidem totiž trpí kratší dobou podpory nejnovějších systémů, než je tomu v případě iOS Applu běžícího v iPhonech. Tam aktuální iOS 15 podporuje i takový iPhone 6S, který společnost představila už v roce 2015 a letos v září mu tak bude 7 let, přičemž jeho uživatelé pořád mohou využívat nejnovější funkce přicházející s novými systémy.

Související články

Dnes nejčtenější

.