Zavřít reklamu

Samsungu spadl skutečně velký kámen ze srdce. Nakonec totiž nebude muset opustit ruský trh ani platit horentní sumy patentovému trollu. V říjnu loňského roku podala švýcarská společnost SQWIN SA na Samsung v Rusku žalobu ve snaze zakázat společnosti prodej jejích produktů v zemi. To samozřejmě proto, aby vydělala na licenčních smlouvách. Moskevský arbitrážní soud však žaloby proti Samsungu zamítl a společnost nyní může v Rusku nerušeně pokračovat v prodeji svých telefonů. 

Společnost SQWIN SA původně tvrdila, že Samsung, konkrétně tedy jeho Samsung Pay, porušil patent na elektronické platební systémy. Společnost podala svou žalobu v říjnu a ruský soud prakticky zakázal společnosti Samsung dovážet a prodávat v zemi 61 modelů jeho chytrých telefonů. V podstatě každý smartphone s označením Galaxy, který podporuje Samsung Pay, měl technicky do tohoto celostátního zákazu spadat. Naštěstí pro Samsung měl ten možnost se proti rozhodnutí odvolat, což také udělal.

elektronické platby

31. ledna pak moskevský arbitrážní soud žalobu SQWIN SA zamítl a rozhodl, že společnost neprokázala, že Samsung jednal ve zlé víře. Podle právního zástupce společnosti Samsung citovaného magazínem Lawer Monthly nebyla společnost SQWIN SA schopna poskytnout dostatek důkazů, aby u soudu prokázala, že se Samsung pokusil technologii popsanou ve svém patentu nějak zpeněžit. Jinými slovy se jednalo jen o další neúspěšný pokus dalšího patentového trolla.

Zákazníci společnosti Samsung tak v Rusku nadále mohou nakupovat nové telefony a bez překážek používat platformu pro on-line platby, ať už ve veřejné dopravě nebo samozřejmě v obchodech a kdekoli jinde. Pokud vám to náhodou uniklo, Google, VTB Bank, Mastercard a Mosmetro vydaly v Rusku v polovině prosince virtuální tranzitní kartu Troika, která právě Samsung Pay plně podporuje.

Související články

Dnes nejčtenější

.