Zavřít reklamu

Společnost Samsung je jedním z největších terčů žalob týkajících se patentů podávaných NPE (non-practicing entities), které možná znáte pod hovorovým označením „patentoví trollové“. Tyto společnosti získávají a drží patenty, ale nevyrábějí žádné výrobky. Jejich jediným cílem je profitovat z licenčních smluv, a především ze soudních sporů s patenty souvisejících. 

Společnosti Samsung rozhodně není jednání se společnostmi, které tyto patentové žaloby praktikují, cizí. Podle údajů sdílených Korejskou agenturou pro ochranu duševního vlastnictví (prostřednictvím The Korea Times) byla společnost Samsung v posledních třech letech ve Spojených státech zažalována za porušení patentu hned 403×. Naproti tomu společnost LG Electronics čelila ve stejném tříletém období 199 případům.

Bývalý viceprezident společnosti Samsung na ni podal 10 patentových žalob 

Ačkoli je Samsung jednou z nejčastěji „trollovaných“ společností, je poněkud nečekané, že nějakou žalobu podá i její bývalý vedoucí pracovník. Natož hned deset žalob. V nečekaném sledu událostí však nejnovějším žalobám, kterým společnost čelí, podal bývalý viceprezident Ahn Seung-ho, který v letech 2010 až 2019 působil jako patentový zástupce společnosti Samsung v USA. 

Jenže ten založil novou společnost s názvem Synergy IP a jak jste možná uhodli, jedná se o typické NPE, tedy společnost, která je sice držitelem patentů, ale sama nemá žádné vlastní produkty. Podle zdrojů se deset patentových žalob podaných proti společnosti Samsung týká bezdrátových zvukových technologií, které společnost používá prakticky v jakémkoli výrobku, od chytrých telefonů až po bezdrátová sluchátka a zařízení internetu věcí s technologií Bixby.

Související články

Dnes nejčtenější

.