Zavřít reklamu

Pokud se potřebujete soustředit na danou činnost, nebo si prostě jen odpočinout, můžete si na zařízeních s Androidem ztlumit zvuky, vypnout vibrace a blokovat vizuální vyrušení jedním tlačítkem. Můžete si ale také vybrat, co zablokujete a co povolíte. O toto všechno se zde stará režim Nerušit. 

Režim můžete zapnout nebo vypnout přejetím prstu dolů z horní části obrazovky, kde klepnete na ikonu Nerušit. Je to samozřejmě ten nejrychlejší způsob, nicméně na telefonech Samsung můžete jít také do Nastavení -> Oznámení, kde se nachází patřičný přepínač. V případě ostatních Android zařízení můžete funkci najít v nabídce Zvuk a vibrace. Po výběru nabídky se vám ale zobrazí několik dalších možností. Tento návod je psán podle zařízení Samsung Galaxy A7 s Androidem 10.

Zapnout podle plánu 

V nabídce si určíte, od kdy do kdy se má režim automaticky aktivovat. Typicky jde o dobu spánku, kdy nechcete, aby vás telefon upozorňoval např. na příchozí notifikace z aplikací, nové e-maily atd. 

Doba trvání 

V této nabídce si lze jednoduše definovat, na jak dlouhou dobu režim zapnete po jeho aktivaci. Standardně je nastavena neomezená doba. Režim ale můžete zapnout i jen na hodinu, po které se automaticky vypne. 

Skrýt oznámení 

Tato volba vám umožní definovat si, jaká všechna oznámení chcete tlumit. Jedná se nejen o oznámení na celou obrazovku, ale i třeba jen o odznaky na ikonách či seznam oznámení. Kritická oznámení aktivity a stavu telefonu skrývána nebudou.

Povolit výjimky 

I v režimu Nerušit můžete dostávat upozornění, pokud jim to povolíte. Jedná se zejména o příchozí hovory, kde si můžete zvolit oblíbené kontakty. Lze si zde také určit opakované volaní, když vás někdo skutečně akutně shání. 

Ztlumit oznámení při řízení 

Pro omezení vyrušování, jaká představují upozornění na hovory nebo SMS, může vaše zařízení při řízení automaticky zapnout režim Nerušit. Ke zjištění, že se nacházíte v jedoucím vozidle, využívá vaše zařízení pohybové čidlo a připojení Bluetooth. Tuto nabídku ale najdete jinde, a to v Nastavení -> Google -> Nouzové informace.

Dnes nejčtenější

.