Zavřít reklamu

Nastal konec ledna a Samsung začal vydávat bezpečnostní patch za měsíc únor. Jako první jej dostává řada Galaxy Note 20. Nová aktualizace pro Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra nese firmwarovou verzi N98xxXXU3EVA9 a v tuto chvíli je distribuována v Nizozemsku. Do dalších zemí by se měla rozšířit v následujících dnech.

Momentálně není známo, co nový bezpečnostní patch opravuje, Samsung tyto informace z bezpečnostních důvodů zveřejňuje s určitým zpožděním (obvykle do několika dní). Jako vždy si můžete zkontrolovat dostupnost nového updatu otevřením Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a aktualizovat.

Pro připomenutí – lednová bezpečnostní záplata přinesla celkem 62 oprav, z toho 52 od Googlu a 10 od Samsungu. Vulnerability nalezené ve smartphonech Samsungu zahrnovaly mimo jiné nesprávnou sanitizaci příchozí události, nesprávnou implementaci bezpečnostní služby Knox Guard, nesprávnou autorizaci ve službě TelephonyManager, nesprávné zacházení s výjimkami v ovladači NPU nebo ukládání nechráněných dat ve službě BluetoothSettingsProvider.

Řada Galaxy Note 20 byla uvedena na trh v srpnu roku 2020 s Androidem 10. Ještě týž rok obdržela aktualizaci s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.0 a začátkem loňského roku pak verzi nadstavby 3.1. Před pár týdny začala dostávat update s Androidem 12 a nadstavbou One UI 4.0 a v budoucnu se dočká ještě jedné velké systémové aktualizace. Jak z našich předchozích zpráv jistě víte, Samsung s řadou Galaxy Note skončil, i když ne tak úplně – jejím nepřímým nástupcem bude telefon Galaxy S22 Ultra, který se má oficiálně představit 9. února.

Související články

Dnes nejčtenější

.