Zavřít reklamu

Nový kód nalezený v operačním systému Chrome OS naznačuje, že Google přidává podporu pro klávesnice RGB, což je funkce, která je obecně spojována s hraním her. Důležitější je, že důkazy naznačují, že Google aktualizoval kód v rámci příprav na ještě nevydané plnohodnotné Chromebooky, nikoliv na periferie s klávesnicí RGB. 

Společnost Google přidala podporu klávesnice RGB do systému Chrome OS pro nejméně dva nevydané Chromebooky s kódovými názvy „Vell“ a „Taniks“. Zdá se, že je vyvíjejí společnosti Quanta a LCFC pro HP, respektive Lenovo, a pokud víme, nemají žádné spojení se společností Samsung. Přestože kódová označení se společností Samsung nesouvisejí, je patrné, že se ta v poslední době zaměřuje na herní trh, přičemž mezi její nedávné novinky patří samozřejmě čipset Exynos 2200 poháněný AMD a platforma Gaming Hub.

Loni pak Samsung uvedl na trh Galaxy Book Odyssey s grafickým procesorem RTX 3050 Ti. S ohledem na to by neměla být ignorována možnost, že společnost Samsung využije tuto novou funkci RGB klávesnice v systému Chrome OS pro budoucí, a tedy také svůj první, herní Chromebook. Nvidia, která za RTX 3050 Ti stojí, pak loni v létě předvedla RTX 3060 na čipové sadě Kompanio 1200 založené na architektuře ARM. A právě ta má být použita v některých budoucích špičkových Chromeboocích.

Pokud chce Samsung na tomto trhu přenosných notebooků ostatním konkurovat a získat tak nějaký další význam nejen v herní oblasti, mohl by najít způsob, jak využít grafické schopnosti AMD nebo Nvidie pro vlastní herní Chromebook. V neposlední řadě by se totiž na Chrome OS mohl už brzy dostat Steam, což je samozřejmě jedna z největších herních platforem světa. S rostoucím počtem vývojářů, kteří zřejmě získávají větší zájem o vývoj obsahu pro Chromebooky, se tedy určitě těšíme na další krok společnosti Samsung. Bylo by to přece jen hezké mít špičkový smartphone s přenosným herním počítačem stejné značky, který by mohl zase o to více těžit z přítomného ekosystému společnosti. 

Související články

Dnes nejčtenější

.