Zavřít reklamu

Google Chrome OS ušel za poslední roky dlouhou cestu a nejlepší Chromebooky zvládnou veškeré produktivní úkoly s patřičnou lehkostí. Pokud však jde o práci se stylusem, mají zařízení se systémem Chrome OS ještě co dohánět. Je to hlavně proto, že jejich odmítání dlaně není tak dobré, jaké by mohlo být.

Podle nedávných změn v kódu, kterých si všimli lidé z AboutChromebooks, Google pracuje na nápravě tohoto problému pomocí „nové verze neurálního modelu dlaně (v2)“. Experimentální příznak, který byl spatřen v Dev Channel systému Chrome OS 99, pak slibuje snížení latence odmítnutí dlaně na Chromeboocích o 50 %.

Není překvapením, že tento příznak v současné době vlastně nic neumí. Nový neuronový model dlaně se totiž v současné době testuje na Chromebooku V2 od společnosti Samsung, který je vybaven i vestavěným stylusem. Není však zatím jasné, jak dlouho to bude ještě trvat, než se tento model stane široce dostupným po celém světě.

Druhý experimentální příznak, se pak nazývá „adaptivní podržení“. Spekuluje se, že to by mohlo mít něco společného s optimalizací přítomnosti dlaně zejména po okrajích displejů na zařízeních se systémem Chrome OS. Chromebooky jsou pak přenosné počítače, které disponují operačním systémem Chrome OS a kladou důraz na cloudové služby společnosti, jako Google Drive, Gmail a další. Jejich cena se nejčastěji pohybuje kolem 7 až 8 tisíc Kč. 

Dnes nejčtenější

.