Zavřít reklamu

Globálně populární platforma WhatsApp podporuje v obou mobilních verzích možnost zálohovat si uživatelská data do cloudu. Zatímco však iCloud na zařízeních Applu nabízí omezené množství úložiště, Disk Google pro zálohy WhatsAppu poskytuje neomezený prostor. To by se nicméně v blízké budoucnosti mohlo změnit.

Na WhatsApp specializovaný web WABetaInfo narazil v aplikaci na řetězec kódů, které výslovně odkazují na limity Disku Google. Jaký prostor Disk Google pro WhatsApp vymezí, v tuto chvíli není známo, doufáme však, že se nebude započítávat do bezplatného 15GB limitu.

Tato zpráva přichází několik měsíců poté, co stejný web ve WhatsAppu objevil připravovanou funkci, která uživatelům androidové verze umožní spravovat velikost svých záloh. Funkce umožní ze záloh vyloučit určité typy souborů, jako např. fotografie, videa nebo dokumenty.

To, že by zálohy v androidové verzi WhatsAppu měly na Disku Google nově limit, by nebylo úplné překvapení. Již loni skončilo neomezené bezplatné úložiště pro aplikaci Fotky Google, takže je možné, že poslední krok Googlu je součástí jeho snahy prosazovat placené plány úložiště.

Související články

Dnes nejčtenější

.