Zavřít reklamu

Loni Samsung odložil řadu Galaxy Note, a letos hodlá z připravovaného modelu Galaxy S22 Ultra udělal jejího duchovního nástupce. Na jednu stranu by fanoušci pera S Pen, kteří byli loni absencí nového modelu Note zklamáni, měli Galaxy S22 Ultra přivítat, pokud ovšem dokáží odhlédnout od názvu zařízení. Na druhou stranu fanoušsi řady S mohou mít v souvislosti s chystaným modelem několik obav. 

Je tomu zejména z toho, že se někteří domnívají, že přidání pera S Pen připraví telefon o další funkce, zejména pak o velkou kapacitu baterie. Ve skutečnosti je však pero S Pen pravděpodobně tím nejmenším, co by je mělo trápit. Design, který se totiž od aktuální S21 Ultry skutečně hodně odklání, může být tím zásadnějším.

Vyvrácení mýtu, že S Pen ubírá telefonu na výdrži baterie 

Začaly být slyšet některé hlasy vyjadřující své obavy z toho, že pero S Pen ubírá zařízení kapacitu. Je pochopitelné, proč zákazník Galaxy S, který pero S Pen nikdy nevyužije, považuje jeho přítomnost za zbytečnou. Pokud toto příslušenství zabírá nějaký vnitřní prostor, může tím přece omezovat velikost baterie, která by tak mohla být větší. Jenže na baterii to má ve skutečnosti minimální vliv.

Už s modely Galaxy Note totiž bylo odhadnuto, že S Pen ubírá přibližně jen 100 mAh kapacity baterie, což je u tak výkonného a energeticky náročného smartphonu zanedbatelné. Rozdíl 100 mAh v telefonu s kapacitou 5 000 mAh, se kterou má přijít Galaxy S22 Ultra, prostě nepocítíte. Navíc tento model i dokazuje, že začlenění pera S Pen nemusí vždy způsobit pokles kapacity baterie. Galaxy S22 Ultra má mít totiž právě baterii s kapacitou 5 000 mAh, tedy stejně jako Galaxy S21 Ultra, jen s tím rozdílem, že má ještě k tomu rychlejší 45W nabíjení.

Pokud tedy není baterie menší, pak musí mít Galaxy S22 Ultra větší rozměry, aby se do něj pero S Pen vešlo, ne? Omyl. Podle úniků měří Galaxy S22 Ultra a S21 Ultra přibližně stejně. Novější model má být jen o 2 mm širší, na druhou stranu na výšku by měl být o 2 mm nižší. Tloušťka pak zůstává shodná. Představení novinky je naplánováno na 9. února, kdy nám Samsung v rámci své akce Unpacked jistě vše patřičně ozřejmí.

Související články

Dnes nejčtenější

.