Zavřít reklamu

O příští vlajkové řadě Samsungu Galaxy S22 víme z četných úniků již prakticky vše. Zbývají už jen detaily, jako je např. rychlost nabíjení. Na té se leaky v minulých měsících nemohly shodnout – některé tvrdily, že všechny modely budou podporovat 25W nabíjení, podle jiných to bude 45W, další se zase zmiňovaly o tom, že 45 W bude vyhrazeno nejvyššímu modelu, přičemž ostatní se budou muset spokojit s 25 W. Nyní tuto otázku snad konečně vyjasnila dánská certifikační agentura DEMKO.

Podle ní bude základní model Galaxy S22 podporovat rychlé nabíjení s maximálním výkonem 25 W, zatímco modely S22+ a S22 Ultra zvládnou až 45W nabíjení. U „pluskového“ a nejvyššího modelu by tedy v tomto ohledu mělo dojít ke zlepšení (jejich předchůdci se nabíjeli maximální rychlostí 25 W). I tak není 45 W u vlajkových modelů bůhvíjak vysokou hodnotou – nemálo konkurenčních modelů dnes podporuje i více než 100W nabíjení. Vysoká nabíjecí rychlost však není cizí ani nejednomu modelu střední třídy – některé zvládnou i 66 W.

Pokud jde o kapacitu baterie jednotlivých modelů, o té se agentura nezmiňuje, podle předchozích úniků to však u S22 bude 3700 mAh, u S22+ 4500 mAh a u S22 Ultra rovných 5000 mAh.

Řada Galaxy S22 bude uvedena na scénu již velmi brzy, konkrétně 9. února, a na trh se dostane s největší pravděpodobností koncem téhož měsíce.

Související články

Dnes nejčtenější

.