Zavřít reklamu

Společnost Samsung zveřejnila svou zprávu o výsledcích hospodaření v konečném čtvrtletí loňského roku. Díky solidním prodejům polovodičových čipů a mírně vyšším prodejům chytrých telefonů dosáhl provozní zisk jihokorejské firmy za poslední tři měsíce roku 2021 čtyřletého maxima. 

Tržby společnosti Samsung Electronics za 4. čtvrtletí 2021 dosáhly 76,57 bilionu KRW (přibližně 63,64 miliardy dolarů), zatímco provozní zisk činil 13,87 bilionu KRW (přibližně 11,52 miliardy dolarů). Společnost tak vykázala za čtvrté čtvrtletí čistý zisk ve výši 10,8 bilionu KRW (přibližně 8,97 miliardy dolarů). Tržby společnosti Samsung byly o 24 % vyšší než ve 4. čtvrtletí roku 2020, ale provozní zisk se oproti 3. čtvrtletí roku 2021 mírně snížil kvůli zvláštním bonusům vyplaceným zaměstnancům. Za celý rok pak dosáhly tržby společnosti historického maxima 279,6 bilionu KRW (přibližně 232,43 miliardy dolarů) a provozní zisk činil 51,63 miliardy KRW (přibližně 42,92 miliardy dolarů).

Společnost ve své tiskové zprávě uvedla, že za rekordními čísly stojí především silný prodej polovodičových čipů, prémiových chytrých telefonů, jako jsou skládací zařízení, a dalšího příslušenství spadajícího do ekosystému společnosti. Ve 4. čtvrtletí 2021 se zvýšil také prodej prémiových domácích spotřebičů a televizorů Samsung. Tržby společnosti v oblasti pamětí byly v důsledku různých faktorů o něco nižší, než se očekávalo. Podnikání v oblasti slévárenství však zaznamenalo rekordní čtvrtletní tržby. Tržby společnosti se zvýšily i u OLED panelů malých rozměrů, ale v segmentu velkých displejů se prohloubily ztráty v důsledku klesajících cen LCD a vyšších výrobních nákladů na QD-OLED panely. Společnost uvedla, že její podnikání v oblasti mobilních OLED panelů by mohlo zaznamenat velký nárůst díky zvýšené poptávce po skládacích OLED panelech.

Pro letošek má Samsung velké plány. Uvedl totiž, že zahájí hromadnou výrobu první generace 3nm polovodičových čipů GAA a že Samsung Foundry bude i nadále vyrábět vlajkové čipy (Exynos) pro své klíčové zákazníky. Společnost bude rovněž usilovat o zlepšení ziskovosti svých aktivit v oblasti televizorů a domácích spotřebičů. Samsung Networks, obchodní jednotka společnosti zabývající se mobilními sítěmi, se pak bude snažit získat další rozšíření sítí 4G a 5G po celém světě. 

Související články

Dnes nejčtenější

.