Zavřít reklamu

Mobilní zařízení Samsung používají operační systém Android, který byl navržen společností Google. Aktualizace systému jsou vydávané každý rok a nabízejí nové služby a možnosti. Proto je vhodné udržovat svůj Android aktualizovaný, pro lepší výkon, zabezpečení i nové služby. Ale jak zjistit verzi Androidu nejen na smartphonech Samsung? 

Je třeba mít na paměti, že způsoby ověření aktuální verze vašeho operačního systému Android se mohou lišit v závislosti na používané verzi i telefonu podle toho, od kterého výrobce pochází. 

Jak zjistit verzi Androidu na smartphonech Samsung 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Vyberte možnost O telefonu. Pokud je vaše zařízení tablet, klepněte na O tabletu. 
  • Vyberte Informace o softwaru. 
  • Nabídka Verze Android už ukazuje ten stávající. 

Jak zjistit verzi Androidu na smartphonech jiných výrobců 

  • Ve svém zařízení otevřete aplikaci Nastavení. 
  • Dole klepněte na Systém. 
  • Vyberte Aktualizace systému. 
  • Prohlédněte si sekci Verze systému Android a Úroveň opravy zabezpečení. 

Co je nového v zařízeních Samsung s Androidem 12 

Android 12 je po vizuální stránce jednou z největších aktualizací platformy vůbec, ale většina těchto designových změn se týká výhradně zařízení Google Pixel. Společnost Samsung však přinesla některé změny v uživatelském rozhraní One UI 4.0.

Stejně jako u Pixelů, i Android 12 v zařízeních Samsung nutí všechny widgety mít zaoblené rohy a také přijímá nový designový jazyk pro některé z těchto widgetů. Novým designovým jazykem byly aktualizovány také některé z výchozích aplikací Samsungu, kdy i funkce Dynamic Color dokáže vytáhnout barvy z tapety a použít je na systémové akcenty a mnoho aplikací.

V Androidu 12 je také řada vylepšení ochrany soukromí, například nové indikátory, které viditelně ukazují, kdy je používán mikrofon nebo fotoaparát, i když je na pozadí. Uživatelé si mohou zvolit, zda chtějí aplikacím místo přesné polohy udávat pouze přibližnou polohu, a v nastavení je k dispozici panel ochrany soukromí, který snadno ukáže, které aplikace používají citlivá oprávnění. 

Související články

Dnes nejčtenější

.