Zavřít reklamu

Co kdyby mohli majitelé malých firem přijímat bezkontaktní platby kreditními kartami jen pomocí smartphonu v kapse bez nutnosti použít další zařízení, jako je Square Reader? S odpovědí na to přišel montrealský finanční startup Mobeewave s vlastním řešením mPOS (mobilního pokladního místa). Firma spolupracovala se Samsungem na pilotním testování svého řešení v Kanadě. Test podle všeho dopadl velmi dobře a nyní by tato technologie mohla brzy umožnit majitelům iPhonů přijímat bezkontaktní platby kreditními kartami přímo na nich.

Samsung a Mobeewave spustily pilotní program pro Samsung POS v Kanadě v létě roku 2019. Přes 10 tisíc obchodníků a malých firem si na svůj telefon Galaxy stáhlo aplikaci Samsung Pay Touch, což jim umožnilo přijímat platby kartou bez potřeby dalšího zařízení. Korejský technologický obr společnosti věřil natolik, že do ní prostřednictvím své divize Samsung Ventures investoval.

Platba_kartou_ilustr._obr.

Samsung POS podporoval debetní a kreditní karty, Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay. Tato technologie umožňovala telefonům Samsungu sloužit i jako terminály POS u majitelů malých podniků. Kdo chtěl bezkontaktní platby přijímat, musel si jen stáhnout zmíněnou aplikaci a zaregistrovat se jako obchodník.

V roce 2020 bylo oznámeno, že společnost Mobeewave za 100 milionů dolarů (asi 2,2 miliardy korun) koupil Apple. Nyní agentura Bloomberg přišla se zprávou, že cupertinský gigant malým podnikům brzy umožní přijímat platby na iPhonech bez potřeby dalšího hardwaru. Konkrétně uvedla, že tato funkce by mohla být prostřednictvím softwarové aktualizace zpřístupněna v podporovaných iPhonech v příštích měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.