Zavřít reklamu

Samsung jako první na světě představil all-in-one bezpečnostní čip pro platební karty. Čip s názvem S3B512C v sobě snoubí čtečku otisků prstů, bezpečnostní prvek a bezpečnostní procesor.

Samsung uvedl, že jeho nový čip má certifikaci od EMVCo (sdružení zahrnující společnosti Europay, MasterCard a Visa) a podporuje standard Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+. Splňuje také nejnovější specifikace Biometric Evaluation Plan Summary (BEPS) společnosti Mastercard. Čip dokáže číst otisk prstu prostřednictvím biometrického senzoru, ukládat jej a ověřovat pomocí bezpečnostního prvku (Secure Element) a analyzovat a zpracovávat data pomocí bezpečnostního procesoru (Secure Processor).

Samsung slibuje, že „platebky“ používající jeho novou technologii, budou moci provádět platby rychleji a bezpečněji než běžné karty. Čip dokonce podporuje technologii anti-spoofingu, která zabraňuje pokusům použít kartu prostřednictvím metod jako umělé otisky prstů.

„S3B512C kombinuje senzor pro snímání otisků prstů, Secure Element (SE) a Secure Processor, čímž přidává do platebních karet další bezpečnostní vrstvu. Čip je navržen primárně pro platební karty, ale je možné jej použít i v kartách, jež vyžadují vysoce zabezpečenou autentizaci, jako je identifikace studenta nebo zaměstnance či přístup do budovy,“ řekl Kenny Han, viceprezident čipového oddělení Samsungu System LSI.

Dnes nejčtenější

.