Zavřít reklamu

Samsung v posledních několika letech čelil na indickém smartphonovém trhu tvrdé konkurenci. I přes potíže spojené s přetrvávající globální čipovou krizí a dodavatelskými řetězci se mu však zde loni podařilo zaznamenat malý růst.

Podle analytické společnosti Canalys dodal Samsung v roce 2021 na indický trh 30,1 milionu smartphonů, což představuje meziroční růst o 5 %. V posledním čtvrtletí roku 2021 korejský gigant do Indie vyexpedoval 8,5 milionu smartphonů a „ukousl“ si podíl 19 %. Na rychle se rozvíjejícím smartphonovém trhu mu patří druhé místo.

Největší smartphonovou značkou v zemi byl loni se 40,5 miliony dodaných smartphonů a podílem 25 % čínský obr Xiaomi. Meziročně však nevykázal žádný růst.

Na třetím místě skončilo Vivo, které do země loni dodalo 25,7 milionu smartphonů. Z roku na rok se jedná o 4% pokles, přičemž tržní podíl čínského výrobce nyní činí 16 %. Hned za ním se se 24,2 miliony dodaných smartphonů a 15% podílem umístil čínský dravec Realme, který ze všech značek zaznamenal největší meziroční růst, a to o 25 %.

První pětici největších smartphonových hráčů v Indii uzavírá další čínská společnost Oppo, která na zdejší trh loni vyexpedovala 21,2 milionu smartphonů (meziročně o 6 % více) a její podíl nyní činí 12 %.

Celkově indický smartphonový trh v roce 2021 zaznamenal 12% růst a analytici Canalysu odhadují, že bude růst i v roce letošním.

Témata: , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.