Zavřít reklamu

Samsung oznámil Galaxy Home Mini na své akci Galaxy S20 Unpacked v únoru 2020 (Apple HomePod mini přišel až v listopadu téhož roku). Bohužel tento chytrý reproduktor nebyl nikdy uveden na globální trh. Nyní to však vypadá, že by společnost mohla odhalit jeho nástupce, se kterým by mohla mít také vyšší cíle. 

Jak si všimli redaktoři z MySmartPrice, Galaxy Home Mini 2 byl už certifikován Special Interest Group (SIG). Tato „Zvláštní zájmová skupina“ je komunita v rámci větší organizace se společným zájmem o pokrok v určité oblasti znalostí, učení nebo technologií, kde její členové vzájemně spolupracují, aby ovlivnili nebo vytvořili řešení v rámci svého oboru. Podle výpisu na webu Bluetooth SIG nese zařízení modelové číslo SM-V230 a podporuje Bluetooth verze 5.2.

reproduktor

Zpráva, kterou v listopadu loňského roku zveřejnil SamMobile, tvrdila, že by nástupce Galaxy Home Mini mohl být dokonce vybaven displejem. Chytrý reproduktor by měl přinést i několik dalších významných vylepšení a pravděpodobně by měl být také vydán ve větší sérii, než tomu bylo v případě původního modelu. Jenže podle zprávy bylo jasným zklamáním, že by Galaxy Home Mini 2 mohl být vydán pouze na domovském trhu v Jižní Koreji, tedy stejně, jako tomu bylo u jeho předchůdce.

 

Samsung-Galaxy-Home-Mini-SmartThings
Zdroj

Leaker Max Jambor, který je poměrně úspěšný zejména ve spojitosti s úniky informací ohledně společnosti OnePlus, nedávno na Twitteru napsal, že Galaxy Home Mini 2 „už není příliš daleko od svého představení“. Dodal dokonce, že je tento chytrý reproduktor již v sériové výrobě. Konkrétní termín uvedení na trh sice zatím zveřejněn nebyl, existuje však šance, že bychom se mohli odpovědi dočkat už na akci Galaxy Unpacked na začátku příštího měsíce, na které budou hrát hlavní roli telefony a tablety řady S.

Situace u konkurence 

Je poměrně pozitivní vidět snahu společnosti Samsung proniknout do dalšího segmentu. Jenže aby byla tato snaha plnohodnotná, nemůže se soustředit jen na domácí trh a musí expandovat i mimo něho. Je nicméně otázka, že i pokud k tomuto kroku dojde, jestli se tohoto produktu v tuzemsku vůbec oficiálně dočkáme.

Google zde nemá své oficiální zastoupení, a proto jsou zde jeho reproduktory Nest dostupné jen z dovozu. To samé platí i o Applu a jeho HomePodu. Ten zde sice provozuje svůj Apple Online Store, ale protože je jeho chytrý reproduktor úzce vázán na hlasovou asistentku Siri, která pořád neumí česky, tak jej zde oficiálně nenabízí.

Související články

Dnes nejčtenější

.