Zavřít reklamu

V loňském roce uvedl WhatsApp funkci, která umožňuje uživatelům smartphonů Samsung přenášet data ze zařízení se systémem iOS. Tato funkce zatím není k dispozici pro jiné značky chytrých telefonů se systémem Android, než kterými jsou Samsung a Google. S výjimkou několika telefonů Pixel tak tato funkce zůstává exkluzivní zejména pro Galaxy ekosystém. Už tomu ale nemusí být dlouho.

V novém beta sestavení aplikace WhatsApp byly totiž nalezeny nové informace naznačující, že by tato aplikace pro zasílání zpráv vlastněná společností Meta (tedy bývalým Facebookem) mohla brzy nabídnout možnosti přenosu dat z iOS více zařízením se systémem Android, která nejsou vyrobena společností Samsung nebo Google. To by sice byla skvělá zpráva pro uživatele chytrých telefonů jiných výrobců, ale nemilá pro samotný Samsung.

Ti, kterým totiž na datech WhatsAppu skutečně záleží a chtěli z ekosystému Applu utéci, nezbyla jiná možnost než tak udělat právě k Samsungu, který z toho tedy mohl jasně profitovat. V budoucnu se jim ale otevřou vrátka i k jiným značkám. Nedalo se ale samozřejmě čekat, že tuto exkluzivitu bude mít Samsung s Googlem pořád a je to tedy poměrně logický krok. Termín, kdy však k tomuto kroku WhatsApp přistoupí, zatím není znám. 

Související články

Dnes nejčtenější

.