Zavřít reklamu

Před dvěma měsíci vydal Samsung aplikaci Expert RAW pro řady Galaxy S21. Po jejím uvedení už společnost stihla vydat aktualizaci aplikace, která opravovala kritické chyby. Nyní jihokorejská firma oznámila, že ještě tento měsíc vydá další užitečnou aktualizaci. 

Moderátor fóra Samsung Members oznámil, že nová verze aplikace Expert RAW bude vydána 22. ledna 2022. Aplikaci bude možné aktualizovat prostřednictvím obchodu Galaxy Store a přinese opravy chyb a zlepšení výkonu. Zejména bude opravena známá chyba informace o rychlosti závěrky při pořizování snímků s dlouhým expozičním časem.

Aktualizace však má opravit také problém se špatnými pixely, které se někdy objevují při používání teleobjektivu. Opravit má i chybu, která se někdy může objevit při fotografování extrémně světlých scén nebo vysoce saturovaných objektů. I když nové funkce nepřibydou, měla by se aplikace rozšířit i na ostatní telefony, které zvládnou její nároky, tedy které mají především dostatečně výkonný procesor. Aplikaci Expert RAW si můžete pro své zařízení nainstalovat zde.

aplikace

RAW je spíše pro profesionály 

Aplikace při fotografování nabízí širší dynamický rozsah, čímž vám umožní zachytit mnohem více informací na scéně, a to od tmavých oblastí až po ty světlé. Nechybí ji ani plný ruční vstup a ukládání výsledku do souboru DNG. Mějte ale na paměti, že pokud budete do RAWu fotografovat, je třeba takovou fotografii vždy následně editovat. Jedná se přece jen už o pokročilejší focení, které se určitě nehodí na každé momentky.

Dnes nejčtenější

.